Вознесенський район » Економіка » Промисловість
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина Все про житлові субсидії Інформація для переміщених осіб та учасників АТО Служба за контрактом у ЗСУ

Промисловість

 Слід зазначити, що промисловість району займає вагоме місце як в загальних обсягах валового продукту району так і в формуванні фінансових ресурсів району,  тому стабільна робота промислових підприємств в повній мірі впливає на наповнення доходної частини бюджету.

            Промисловий потенціал району сконцентрований в основному в Олександрівській селищній, Бузькій сільській радах та Таборівській сільських радах.

Основними складовими потенціалу розвитку промислового комплексу району є такі:

o виробничі потужності – здатні до впровадження сучасних технологій і швидкого нарощування обсягів виробництва, зокрема в інвестиційно-привабливі галузі: харчову та добувну промисловості;

o наявність працівників високої кваліфікації;

o природні ресурси, які дають змогу виробляти матеріали для самозабезпечення замкнених технологічних циклів у промисловості.

Починаючи з 2011 року в районі намітилась чітка тенденція нарощування обсягів промислового виробництва, протягом наступних років до  2014 року відбулося закріплення тенденції до стабільного зростання (з 2011 року по 2014 рік обсяги промислового виробництва збільшились майже у 5 разів). 

      Обсяги реалізації промислової продукції на підприємствах

 

      На даний час в районі   нараховується  7 основних   промислових підприємств по галузям :

Ø     Підприємства добувної промисловості

-         ПрАТ “Микитівський гранкар’єр“ (добування граніту та піску),

-         ТОВ «Технологічна група»

Ø     Виробництво будівельних матеріалів

     - ПрАТ “АКЗ“

Ø     Виробництво харчових продуктів та напоїв

-         ВАТ “Зелений Гай“ (коньяк та вина різних сортів),

Ø     Надання послуг у лісовому господарстві

- ДП “Лісове господарство”

Ø     Виробництво та постачання електроенергії

- ТОВ “Нептун Солар”

 

        В  2014 року промислові підприємства району реалізували промислової продукції на  356,1 млн.грн., що складає 160,4 % до 12 місяців 2013 року. Частка промисловості району по об’єму реалізованої  продукції  в загальнообласному обсязі складає 1,5% (в 2013 році – 1,0%). 

       Росту виробництва в цілому по району досягнуто за рахунок стабільної роботи ПрАТ «АКЗ» (збільшено обсяги реалізації  в 1,5 рази). У натуральному виразі виробництво будівельних матеріалів (піску та вапна) становило майже на рівні минулого року.

        Але, насамперед,  позитивним тенденціям щодо нарощування виробництва у районі сприяє реалізація інвестиційного проекту ТОВ «Нептун Солар», який в 2013 році ввів в дію геліоектростанцію  в с. Таборівка. Частка підприємства у загально районному обсязі реалізованої продукції  становить більш ніж  70,0%.

        Установка щороку генерує близько 35 млн кВт-ч екологічно чистої електроенергії. Реалізація проекту дозволила створити 12 постійних робочих місць для обслуговування і експлуатації станції, бюджет Таборівської сільської ради щорічно отримуватиме 360 тис.грн. за оренду земель. 

 

Структура обсягу реалізованої  продукції

 

по галузям промисловості  в  2014 році , %

 

Основні цілі розвитку промислового комплексу

Головною метою є реалізація заходів щодо забезпечення стабільного зростання обсягів промислового виробництва, зокрема:

- оновлення основних фондів, впровадження новітніх технологій з поліпшеними техніко-економічними показниками, зменшеною енерго- і ресурсоємністю виробництва;

- посилення інноваційної спрямованості розвитку підприємств;

- розширення ринків збуту на підприємствах харчової та добувної промисловості;

- створення умов для поступового відновлення роботи підприємств, їх технічного переоснащення, нарощування обсягів виробництва конкурентноспроможних товарів;

- підвищення якісних показників та розширення асортименту продукції харчової промисловості;

 

- розвиток виробництва будівельних матеріалів.