Вознесенський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина Все про житлові субсидії Інформація для переміщених осіб та учасників АТО Служба за контрактом у ЗСУ

Новини

НЕБЕЗПЕЧНИЙ КАРАНТИННИЙ БУР'ЯН - АМБРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА

15/06/2017

Настають сприятливі кліматичні умови для проростання та вегетації такого небезпечного бур'яну, як амброзія полинолиста. Тому шановні землевласники усіх форм власності, керівники господарств, установ, власники присадибних ділянок та інші. Проводьте своєчасну боротьбу з амброзією полинолистою з початку проростання і до моменту цвітіння.

По зовнішньому вигляду нагадує полин звичайний. Стебло - високе (до 200-250 см) з прямим, розгалуженим у верхній частині, міцним, опушеним стеблом. Корінь стрижневий, розгалужений, заглиблюється в грунт до 4 м і більше. Росте в посівах різних культурних рослин. А також по шляхах, біля будинків та смітників, на пустищах, кладовищах, квітниках, залізничних насипах, у місцях, де порушений ґрунтовий та рослинний покрив, або завезено новий грунт з інших місць, у долинах річок тощо. Захоплює погано оброблені поля, городи, виноградники, баштани, сади, занедбані газони. Шкодочинність амброзії полинолистої виключно велика. Розвиваючи потужну надземну масу і кореневу систему вона пригнічує культурні рослини, засмічуючи посіви всіх польових культур, трапляється в садах, на узліссях, присадибних ділянках, узбіччях доріг. Найбільш часто страждають від неї ярі і просапні культури (буряк, кукурудза, овочі, соняшник, баштанні і т.д.). На луках та пасовищах витісняє злаково-бобові трави і різко знижує кормові якості сіна і випасів, тварини не поїдають її в зв'язку з тим, що амброзія містить в листях до 0,15% гірких масел. Діапазон пристосування цієї рослини дуже великий, а людина своєю недбалістю та безгосподарністю створює найсприятливіші умови для інтенсивного її розмноження. Розмножується амброзія насінням, яке визріває у серпні - вересні, легко обсипається, засмічуючи грунт. Одна добре розвинута рослина може дати до 100 тисяч зернят. Схожість зберігає до 10 - 15 років, при сприятливих умовах до 30 - 50 років. У кінці квітня - на початку травня насіння дружно проростає. Амброзія, як чужинка, не має природних ворогів і відзначається великою біологічною активністю. Вона здатна заглушити та витіснити не тільки культурні, а й дикорослі рослини, захоплюючи таким чином нові земельні ділянки і площі. Цвіте амброзія з середини серпня до кінця жовтня. Під час цвітіння ця рослина дуже небезпечна: пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон'юнктивіт, погіршує зір), медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницею. З огляду на вище зазначене, зрозуміло, що знищення амброзії полинолистої як карантинного бур'яну, підлягає загальній комплексній системі боротьбі з бур'янами в культурних посівах. Система заходів, як складова частина загального агротехнічного комплексу прийомів по вирощуванню с.-г. культур, передбачає застосування різних методів: агротехнічні, механічні та хімічні заходи. Старанне очищення посівного матеріалу від насіння амброзії, лущення стерні, періодична глибока оранка, до сходова культивація, використання препаратів, що зазначені у «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Амброзію полинолисту необхідно знищувати до початку цвітіння: скошувати, виривати, не даючи можливості цвісти та плодоносити, адже вона розмножується тільки насінням.

Закликаємо населення не бути байдужим до існуючої проблеми і докласти всіх зусиль для знищення такої небезпечної рослини. Невиконання фітосанітарних заходів з карантину рослин тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу як на посадових осіб, так і на громадян згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення. Для населення Вознесенського району працює «гаряча лінія» тел. 5-54-80.

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

Всі новини →