Вознесенський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина Все про житлові субсидії Інформація для переміщених осіб та учасників АТО Служба за контрактом у ЗСУ

Новини

На Вознесенщині відбувся навчальний семінар з питань запобігання поширення АЧС

08/08/2018

7 серпня в рамках реалізації проекту технічної допомоги Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) “Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні ІІ етап” у Вознесенській райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Панової пройшов семінар-навчання з питань запобігання поширення та зараження поголів’я свиней хворобою Монтгомері, яка більш відома як африканська чума свиней (АЧС).

Серед учасників семінару були присутні керівники та спеціалісти господарств по утриманню свиней, представники органів місцевого самоврядування, лісового господарства, служба ветеринарної медицини району, керівники мисливських господарств Вознесенщини та інші зацікавлені. Семінар проводив медіа-експерт ФАО Олександр Рєвнівцев.

Африканська чума свиней – одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, що набуває поширення у світі, зокрема й в Україні. І хоча вірус безпечний для людини, він надзвичайно нещадний для свиней - як диких, так і свійських. Через відсутність вакцини, хвороба характеризується високою смертністю, завдає значних економічних збитків державі.

Про методи боротьби з африканською чумою свиней у країнах Європейського союзу та світі детально розповів Олександр Рєвнівцев. Особливу увагу звернув на проблемні питання для України, а саме про розповсюдження збудника АЧС в наслідок недотримання аліментарних правил біобезпеки, як в особистих підсобних господарствах громадян, так і в господарствах по утриманню свинопоголів’я. Основну частину семінару було присвячено питанням важливості інформування населення, щоб не допустити зараження свиней на АЧС; про симптоми захворювання і те, як треба діяти у випадку його підозри/офіційного підтвердження діагнозу.

При підведенні підсумків Олександр  Рєвнівцев зазначив, що проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення та обізнаність господарів про засоби попередження її виникнення є одним із дієвих засобів профілактики захворювання свиней на африканську чуму.

  Довідково:

Африканська чума свиней (АЧС) — контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків. Входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та списку інфекційних та інвазійних хвороб тварин затвердженого МЕБ на 2016 рік.

Це одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов'язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

Вірус АЧС не становить загрози людині. На АЧС хворіють лише дикі та свійські свині (всіх видів, порід та статево-вікових груп). На даний час засобів імуно-профілактики та лікування хвороби не існує. Основний шлях передачі збудника - це безпосередній контакт тварин між собою (хворої та здорової) та перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також - предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи. Збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом, і в першу чергу в харчових продуктах, заражених вірусом АЧС. Холод (заморожена свинина) - всього лиш консервує збудника.

 

Всі новини →