Вознесенський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина Все про житлові субсидії Інформація для переміщених осіб та учасників АТО Служба за контрактом у ЗСУ

Новини

Децентралізація влади в активному обговоренні

03/10/2018

На сьогодні однією з найактуальніших тем для обговорення в нашій країні є, звичайно, децентралізація влади в цілому і створення об’єднаних територіальних громад зокрема.

У Вознесенському районі йде обговорення даної реформи. На теренах району вже існує чотири громади.

Тому, 2 жовтня актуальна тема зібрала разом керівництво району в особі першого заступника голови райдержадміністрації, виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації Тетяну Панову та мешканців села Щебані. На зустріч завітав голова Дорошівської ОТГ Олександр Ігнатов.

Відтак, Щербанівська сільська рада не обрала свій шлях щодо приєднання вже існуючих громад у Вознесенському районі. Тетяна Панова наголосила присутнім, що процес децентралізації необоротній, тому потрібно бути мудрими та не затягувати час. Також вона поінформувала присутніх про важливі аспекти процесу об’єднання, фінансові перспективи сільської ради та втрачені можливості розвитку через затягування  процесу об’єднання. Згідно перспективного плану формування спроможних територіальних громад Вознесенського району, Щербані передбачено у складі Дорошівської ОТГ.

Про те, як змінилося життя в Дорошівці після об’єднання, які труднощі доводиться долати та які переваги отримали повідомив Олександр Ігнатов та відповів на запитання, які цікавлять місцевих жителів. Увагу присутніх акцентовано на фінансовій підтримці громади з державного фонду регіонального розвитку та за рахунок субвенції на розвиток інфраструктури. Голова громади висловив пропозицію приєднання Щербанівської сільської ради до існуючої Дорошівської ОТГ.

Хтось з присутніх погоджується, що ця реформа Україні просто необхідна, хтось вважає, що час для неї ще не настав.

Жителі висловили побоювання бояться втратити самостійність і робочі місця, вважаючи, що з децентралізацією віддалені села поступово вимруть. Але й без того, ситуація в них – критична. 

Олександр Ігнатов пообіцяв найближчим часом організувати громадські обговорення на які запросити очільника населеного пункту та жителів для подальшого вирішення даного питання.

 

Всі новини →