Вознесенський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина Все про житлові субсидії Інформація для переміщених осіб та учасників АТО Служба за контрактом у ЗСУ

Новини

ОБЕРЕЖНО! ВИЯВЛЕНО ВИПАДОК АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ В ДОМАНІВСЬКОМУ РАЙОНІ!

09/07/2019

В приватному домогосподарстві, с. Петропавлівка,  Доманівського району, Миколаївської області зареєстровано загибель 3 голів свиней віком 2-3 місяців.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу від 01.07.2019 року в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Доманівській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

Встановлено епізоотичне вогнище територію приватного домогосподарства гр. К.

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища ввійшли такі населені пункти: с. Петропавлівка, с. Олександродар, Доманівського району, Миколаївської області.

До  зони нагляду радіусом 6 км від зовнішніх меж зони захисту ввійшли такі населені пункти: с. Царедарівка, с. Сила, с.Новоселівка, Доманівського району, Миколаївської області.

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.

У зв’язку з цим нагадуємо про необхідність безумовного дотримання наступних правил:

- керівникам ( власникам) свиногосподарств ( ферм ) всіх форм власності забезпечити дотримання «закритого» режиму роботи відповідно до діючих ветеринарно-санітарних вимог.

- утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

- забезпечувати закритий режим роботи господарства;

- у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин - невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної медицини;

- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою.

У випадку підозри на захворювання та в разі загибелі свиней терміново повідомляти  ветеринарну службу району за адресою м. Вознесенськ, вул.. Зої Космодем’янської 2, т. 4-01-00, 4-02-14, 4-46-43, 4-26-73. 

 

Вознесенське міжрайонне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

 в Миколаївській області

Всі новини →