Вознесенський район » Все про житлові субсидії
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина Все про житлові субсидії Інформація для переміщених осіб та учасників АТО Служба за контрактом у ЗСУ

Все про житлові субсидії

 7 ОСНОВНИХ ЗМІН В ПРОГРАМІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

За результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житло-комунальних послуг. Відповідні зміни були внесені в Постанову КМУ №329 Кабінетом міністрів України.

З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Право на допомогу від Уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна,  площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

·  Безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення.

·  Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості.

 

·      Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді  субсидію в Україні домогоподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах. 

Про субсидії "живими" грошима:

відповіді Кабміну  на 5 актуальних  питань

Кабінет міністрів офіційно затвердив монетизацію субсидій в Україні. У 2019 допомога по оплаті житлово-комунальних послуг будуть здійснювати в грошовій формі.

З 1 січня ті, хто звертається за субсидією вперше, будуть отримувати субсидію від держави на персональний рахунок в Ощадбанку. З 1 травня монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію вже багато років, а з 1 жовтня запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен субсідіант буде отримувати за результатами опалювального сезону готівкою все, що було зекономлено.

У зв'язку з введенням нового порядку виплат Кабмін відповів на найчастіші запитання українців про монетизацію субсидій.

Чи потрібно повторно подавати документи на субсидії?

"Так, всім одержувачам пільг і субсидій обов'язково потрібно в травні подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення, а також надати дозвіл на обробку персональних даних", - відзначають в Кабміні.

В Ощадбанк при цьому йти не потрібно.

Не доведеться оновлювати документ тим, хто звернеться за допомогою вперше в 2019 році.

Чи потрібно самостійно відкривати рахунок в Ощадбанку?

"На кожного одержувача субсидій, після обробки заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний аккаунт в банку, в якому будуть відображатися житлові субсидії в грошовій формі", - пояснюють в уряді.

При цьому аккаунт матиме спеціальний режим використання. Кошти з рахунку, в першу чергу, будуть направлятися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію і воду. Ощадбанк буде щомісяця інформувати субсидіантів і пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання, залишок.

Уже після закінчення опалювального сезону - в червні - суми невикористаних коштів перераховуватиметься на поточні рахунки субсидіантів.

Як буде проходити оплата комуналки?

"Все буде відбуватися автоматично. Щомісяця постачальники комунальних послуг будуть формувати онлайн-платіжку субсидіанта для Ощадбанку. Банк, згідно з наданою інформацією, буде перераховувати субсидію. Про це і про те, скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк буде відразу інформувати субсидіанта SMS-повідомленням", - розповідають в уряді.

Для субсидіантів будуть створені особисті кабінети, в яких можна відстежити інформацію про розмір допомоги та залишок коштів, а також ознайомитися з переліком комунальних послуг, які оплачені за рахунок субсидії.

Чому Ощадбанк?

"Ощадбанк є державним уповноваженим банком по десятку урядових програм і має більше 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу. Банк має найбільшу мережу відділень – понад 3200, які присутні в тому числі в сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, і має великий досвід по виплат соціальної допомоги та пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк", - поясняют в Кабміні.

При цьому ніяких комісій за обслуговування персональних рахунків з субсидіантів і пільговиків Ощадбанк стягувати не буде.

Чому гроші не роздадуть відразу на руки?

Субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо відразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції і кризи комунальних неплатежів, впевнені в Кабміні.

"Уявімо ситуацію, що 8 млрд грн щомісяця замість оплати комуналки потраплятимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже постачальники послуг не зможуть розрахуватися з тим же "Нафтогазом" за куплений газ. Тому допомога надходитиме на персональний аккаунт субсидіанта і пільговика в Ощадбанку, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону енергозберігаючі українці зможуть забрати з банку готівкою", – відповідають в Кабміні.