Вознесенський район » Все про житлові субсидії
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина Все про житлові субсидії Інформація для переміщених осіб та учасників АТО Служба за контрактом у ЗСУ

Все про житлові субсидії

 

 

 

 

Шановний споживачу!

Звертаємося до Вас з метою інформування про те, що в Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій. Субсидія є безповоротною адресною допомогою. При її призначенні громадяни не  беруть на себе зобов'язання щодо її повернення, це принципово відрізняє субсидію від позик, кредитів та інших видів договірних зобов'язань, коли особа мусить повертати отримані на певних умовах кошти. Отримання субсидії не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. 

Пропонуємо Вам використати право на зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Для цього потрібно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем Вашої реєстрації (за фактичнім місцем проживання - для осіб, які орендують житло) щодо призначення житлової субсидії.

Звертаємо увагу, що з 1 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення субсидій. 

Постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 р. № 106 "Про удосконалення порядку надання житлових субсидій". 

            З 01.05.2015року призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів - заяви та декларації при цьому скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб. Субсидії будуть призначатися  на підставі задекларованих заявником даних. При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ та організацій. 

          

     З травня 2015 року скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій крім здійснення одноразової дорого вартісної покупки (на суму понад 50 тис. гривень):

           - наявність у власності двох житлових приміщень;

           - наявність у власності двох автомобілів;

           - наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;

           - здача в найм житлового приміщення;

здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів;

           Починаючи з травня місяця 2015 року субсидії будуть призначатися на на 12 місяців, а не опалювальний та неопалювальний період як це було раніше. При цьому встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період (скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на  новий період у разі відсутності змін).

          Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

           Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

             При заповненні заяви всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії.

             У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

             Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язан повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.

              З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації. Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до місцевого управління соціального захисту населення поштою.

 У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють фахівці з соціальної роботи.             

 Шановні громадяни Вознесенського району !

Якщо у вас виникли питання щодо оформлення субсидії на житлово-комунальні послуги за новими правилами, просимо звертатися на "гарячу лінію" управління соціального захисту населення за телефоном 3-21-68

Обмеження для оформлення субсидії

Субсидії  по-новому. Зміни у нарахуванні субсидій за житлово-комунальні послуги