Головна Новини Вознесенщина

Артеменко Анатолій Павлович

1918 року народження, с.Прибужани Вознесенського району.

Після закінчення Миколаївського суднобудівного технікуму пра­цював в конструкторському бюро суднобудівного технікуму, в конс­трукторському бюро суднобудівного заводу, вчився в аероклубі.

В 1940 році закінчив Херсонську військово-винищувальну авіа­ційну школу. З 1940 року - служба в Збройних Силах. З 1943 року - учасник Великої Вітчизняної війни. Воював на Південно-Західному, Першому, Третьому Українських фронтах. Здійснив 186 бойових ви­льотів. За проявлені відвагу і героїзм у боротьбі з гітлерівськими загарбниками Указом Президії Верховної Ради СРСР від 27 червня 1945 року командиру ескадрильї капітану А.П.Артеменку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Після війни закінчив Військово-політичну академію ім. В.І.Леніна, служив у групі радянських військ у Німецькій Демократичній республіці. Потім викладав в академії.

Пішов в запас у званні генерал-майора авіації. Нині проживає в м.Москві. Артеменко А.П. підтримує тісний зв'язок з односельцями та адміністрацією району, бере участь у відзначеннях свята Перемоги у Великій Вітчизняній війні, які проводяться на території району. Почесний громадянин міста Вознесенська.