Головна Новини Вознесенщина

Коршунович Сергій Григорович

20.101912 р.н., с.Таборівка  Вознесенського району

У Військово-морському флоті з 1930 року. В 1934 році закінчив Військово-морське училище ім. М.В.Фрунзе. Був командиром тор­педного катера на Балтійському та Північному флотах. Після закін­чення Вищих спецкурсів командного складу командував ланкою тор­педних катерів на Північному флоті. З 1941 року учасник Великої Вітчизняної війни. 2-й дивізіон торпедних катерів під командуван­ням капітана 2-го рангу Коршуновича С.Г. здійснив 9 виходів на мінні постановки, потопив 32 ворожі кораблі. У жовтні 1944 року в операції по звільненню Заполяр'я Коршунович С.Г. керував прори­вом торпедних катерів у ворожу базу та висадкою десанту морських піхотинців, які вирішили успіх бою за селище Петсамо. 5 листопада 1944 року йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Після війни продовжив службу у ВМФ. У 1950 році закінчив Військово-морську академію. З 1958 року капітан 1-го рангу запасу.

Нагороджений двома орденами Леніна, трьома орденами Чер­воного Прапора, орденом Вітчизняної війни І ст., Червоної Зір­ки, медалями.

Помер 19 грудня 1964 року, похований в М.Севастополі. Його ім'ям названий траулер морського флоту.