Головна Новини Вознесенщина

Рябошапка Микола Миколайович

06.01.1925р.н., м.Світловодськ Кіровоградської області

В 1938 році розпочав трудову діяльність. З 1944 по 1947 рік служив в лавах Радянської армії. За проявлені мужність і героїзм М.М.Рябошапка був нагороджений орденом Вітчизняної війни другого ступеня, медаллю "За відвагу" та іншими бойовими нагородами. В 1951 році закінчив Київський лісогосподарський інститут. Працював старшим лісничим, а згодом директором Вознесенського степового лісгоспу і Вознесенської лісної дворічної школи.

З 1957 р. - голова колгоспу ім. Кірова. За значний внесок у розвиток сільського господарства, розвиток соціальної сфери села, за самовіддану трудову діяльність в 1971 році М.М.Рябошапка нагороджений орденом Леніна. За вирощування високих урожаїв зернових культур в 1973 році                   

Указом Президії Верховної Ради СРСР йому присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

В 1986 році відзначений другим орденом Леніна. Миколі Миколайовичу також було присвоєно звання Заслуженого працівника сільського господарства України.

Помер 25 квітня 1987 року, похований в с.Щербані.

На честь Рябошапки М.М. в районі затверджено Положення про Перехідний Кубок, який щороку при підведенні підсумків роботи в сільському господарстві вручається кращому керівнику сільськогос­подарського виробництва.