Вознесенський район » Трудовий архів
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина Інформація для переміщених осіб та учасників АТО Служба за контрактом у ЗСУ

Трудовий архів

 

1. Дата створення Трудового архіву : 

Рішенням 22 сесії 4 скликання районної ради від 13.10.2004 № 6;  функціонує з 01.11.2004 року.        

 

2.Рішенням  24 сесії 6 скликання районної ради  від 21.12.2012р. № 8.

 « Про зміну повного найменування юридичної особи  Трудового архіву  Вознесенського району»   на «Об’єднаний трудовий архів селищної та

сільських рад  Вознесенського району»

 

3. Рішенням  11 сесії 7 скликання районної ради  від 23.12.2015р. № 5

«Програми збереження  архівних фондів на 2016-2020 роки ».

           

4. Правовий статус:                               Юридична власність;

5. Організаційно - правова форма:    Комунальна установа;

6. Юридична адреса:                            56523 с. Прибужани вул. Одеська,18-а  Вознесенський р-н Миколаївська  обл.

7.Повна назва архіву :                          Об’єднаний трудовий архів селищної та сільських рад  Вознесенського району

 

8. Скорочена назва архіву:               Трудовий архів Вознесенського району

 

9. Місцезнаходження архіву :          56523  вул. Одеська,18–а,

                                                               с. Прибужани, 

                                                               Вознесенського району

                                                               Миколаївської  області

 10. Робочий телефон :  91-1-61; код – 05134.

Графік роботи  архіву 

Архів працює 

Понеділок - п’ятниця

08.00 – 17.00 

Приймальні дні

вівторок,  четвер 

Робота з працівниками  сектору

контрольно - перевірочної роботи 

середа

Робота з підприємствами, які ліквідуються

п’ятниця

Обідня перерва

12.00 – 13.00                         

Кожен останній четвер місяця

 Санітарний день 

         

         

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

        У зв’язку  з реформуванням народного господарства, ліквідацією та реорганізацією підприємств та організацій різних форм власності, дуже гостро постало питання про забезпечення збереженості документів з особового складу, що відклалися в результаті їх діяльності  і є підґрунтям  для забезпечення прав та законних інтересів громадян. 

Не секрет, що наслідком масштабної реорганізації планово – адміністративної системи економіки стала не менш масштабна хвиля закриттів, роздрібнень, перейменувань, створень і ліквідації суб’єктів господарювання. При цьому далеко не завжди приділялась належна увага збереженню документації  з особового складу (про періоди роботи і заробітної плати працівників). На жаль, у разі ліквідації чи реорганізації підприємств безвідповідальність посадових осіб часто позбавляла колишніх працівників права на справедливе нарахування пенсій.

 І тому,  документи деяких реформованих та ліквідованих підприємств та організацій втрачені, інші перебувають під загрозою втрати.

Але часто трапляється, що навіть під час функціонування підприємства документи зберігаються неналежним чином, що призводить до знищення, а про ліквідовані установи годі й казати. В тих документах – долі людей, відпрацьовані ними кровні трудодні, стаж, дані про заробітну плату і інше.

Тож часто трапляється, що єдине підтвердження стажу – запис у трудовій книжці, яку іноді також втрачають.

Покласти край такій ганебній практиці покликані трудові архіви.

І тому, Вознесенською районною державною адміністрацією, у 2004 році  було ґрунтовно вивчено питання  про стан централізованого тимчасового зберігання  архівних  документів,  які мають велике значення для забезпечення соціальних прав громадян і захисту інтересів держави.    

            Враховуючи також інтереси територіальної громади району, яка має потребу в отриманні архівних   документів, для забезпечення реалізації прав та законних інтересів громадян.  Вознесенською районною державною адміністрацією було розглянуто у 2004 році пропозицію  про створення Трудового архіву Вознесенського району.  

Розглянувши клопотання Вознесенської РДА про виділення приміщення для розміщення Трудового архіву, сесія Прибужанівської сільської ради виділила приміщення  для  архіву. Сьогодні архів розміщений в приміщенні  адмінбудинку Прибужанівської сільської ради.

         Отже, в Трудовому архіві, відповідно, зберігаються документи про трудову діяльність людей. Головним чином, це накази керівників підприємств, установ і організацій з  особового складу, відомості нарахування  заробітної плати, які мають  термін зберігання 75 років.

Саме передача документів до архіву врятувала  їх від втрат.

         Для покращення роботи з громадянами в приміщенні архіву на видному місці розміщено інформаційний куток. До кожного відвідувача – індивідуальний підхід, ретельно вивчається суть звернення, надаються консультації. В разі потреби відвідувачі мають змогу попрацювати з документами  у нас в архіві. Щодня до нашого архіву надходять запити і саме від даних зазначених в документах з особового складу буде залежати зміст відповіді  певного архівного документу.

Найчастіше інформація  архівних документів використовується   при :

-   досягненні  людиною пенсійного віку;

-   оформленні пільгової пенсії ;

-  оформлення пенсії за вислугою  років;

-  по втраті годувальника;

-   по інвалідності ;

-   втраті  документів та інше…

 

Люди часто звертаються  в архів для отримання необхідної інформації   :

-         архівні   витяги, ксерокопії  з наказів про прийняття, переведення, звільнення працівників  підприємств, установ, організацій;

-         підтвердження  трудового  стажу роботи в колгоспі чи на підприємстві за певний період  праці;  

-         кількістю відпрацьованих днів;

-         встановлення посади;

-         архівних довідок про розмір  заробітної  плати  та інше….

 

Інформації  та  консультації   надаються :

-         на особистому прийомі;

-         по телефону;

-         поштою. 

Для отримання архівної довідки в Трудовому  архіві  заявник  повинен мати при собі такі документи :

-         паспорт;

-         трудову книжку (оригінал);

-         копії сторінок трудової книжки, на яких є записи, що стосуються організації, документи якої зберігаються в трудовому архіві;

-         перелік необхідних архівних довідок від спеціаліста з Пенсійного фонду.

Працівники архіву  вживають заходи, спрямовані на поліпшення умов зберігання та фізичного стану документів. Зусилля працівників архіву спрямовуються, головним чином,  на види робіт, які направленні на належне функціонування архіву та своєчасну видачу затребуваних довідок.         

Виконуємо запити юридичних осіб та заяви громадян, видаємо  довідки, копії, витяги соціально-правового характеру, необхідні для задоволення їх прав і законних інтересів. Працівники архіву працюють піклуючись про людей, оцінюють  результати своєї праці, знаючи для кого і для чого ми виконуємо свою роботу, бачимо результати своєї праці.

Всі прийняті документи, що передані до нас в архів на зберігання, нами належним чином упорядковані, описані, поміщені в спеціальні коробки та знаходяться на стелажах в архівосховищах. Ця робота буде продовжуватися до того часу, поки всі документи з особового складу та тимчасового зберігання не будуть прийняті в Трудовий архів.

В Об’єднаному  трудовому  архіві селищної та сільських рад Вознесенського району за період з 2004 – 2016 р зберігаються   документи 101 організації району.  Це дуже зручно для відвідувачів, тому, що вони мають змогу отримати  дані по декільком організаціям, які знаходяться в нашому архіві на зберіганні, а не їздити по організаціям, збираючи  всі ці документи.

  Список фондів, що зберігається в Об’єднаному трудовому архіві селищної та сільських рад Вознесенського району Миколаївської області за станом на 01.01.2016 року
Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 19:59:31
19Kb Скачать скачать