Вознесенський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина Все про житлові субсидії Інформація для переміщених осіб та учасників АТО Служба за контрактом у ЗСУ

Новини

У Вознесенській РДА провели брифінг щодо призову на строкову військову службу

05/03/2018

5 березня відбувся брифінг щодо призову громадян на військову строкову службу, де фахівець Вознесенського об’єднаного районного військового комісаріату розповів про основні нюанси призовної кампанії у 2018 році.

Горін Володимир Михайлович, т.в.о. заступника військового комісаріату, начальник відділу комплектування ОРВК розповів, якою буде призовна компанія та на чому буде зосереджуватись акцент для проходження служби в армії.

За його словами «У кожному районі працює призовна комісія. Призовний вік у 2018 році – від 20 до 27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії визнані придатними до стройової підготовки і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році» від 15.02.2018 №33/2018  Так, на 2018 рік весняний призов до ЗСУ проводитиметься з 1 квітня по 31 травня поточного року.

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних – брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії».

За ухилення від призову в армію передбачається два види відповідальності: адміністративна і кримінальна. Як адмінпокарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 211 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

·        штраф від 85 до 119 грн – перше порушення;

·        штраф 170-255 грн – повторне порушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 ККУ і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років», – розповів Володимир Горін.

Так, право на відстрочку або звільнення від служби в армії мають:

·        чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;

·        студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій;

·        призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї;

·        педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські, резервісти т. д.

Згідно ст. 18 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» повне звільнення від служби в армії можуть отримати:

·        визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;

·        досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);

·        які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах;

·        виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів;

·        яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу;

·        засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання;

·        призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних

Також присутні дізналися про соціальні гарантії на які може розраховувати призовник. При призові їм виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів (у 2018 році це – 3,5 тис. гривень). Військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно встановленим норм. Їм виплачується щомісяця 154 – 245 грн. (від в/звання та посади) на додаткові особисті потреби. При звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-мипосадових окладів (від 1232 – до 1960 грн. залежно від в/звання і посади). Для в/службовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 1848 – до 2940 грн.)

Також,держава забезпечує соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців строкової військової служби, які до призову на строкову військову службу не були працевлаштовані. Тільки військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі).

 

Всі новини →