Вознесенський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина Все про житлові субсидії Інформація для переміщених осіб та учасників АТО Служба за контрактом у ЗСУ

Новини

Обережно! Сказ!

07/03/2018

Останнім часом на Вознесенщині все частіше почали з’являтися повідомлення про випадки нападу бродячих собак на людей. А в сільській місцевості селяни скаржаться про напади диких лисиць на свійську худобу та птицю. Трапляється, що після нападу в постраждалих тварин підтверджується страшний діагноз – сказ. Так і цього разу в с. Троїцьке у лисиці яка напала на свійського собаку виявлено сказ.

Вознесенська районна державна лікарня ветеринарної медицини проводе всі необхідні заходи з ліквідації випадку небезпечного захворювання, проте є необхідність наголошувати людям про обережність при поводженні з тваринами.

Сказ — це вірусна хвороба, яка пошкоджує центральну нервову систему людей і тварин, і закінчується летально. У разі своєчасного звернення за медичною допомогою та проведення профілактичних заходів у повній мірі, сказ в інфікованих осіб не розвивається. Вірус сказу проникає в організм через пошкоджену шкіру і поширюється по волокнах нервових клітин з током крові і лімфи. Проникнення вірусу в клітини головного і спинного мозку призводить до порушень центральної нервової системи, а потім — і смерті. Заражаються сказом найчастіше лисиці, їжаки, білки, єноти і вовки. З домашніх тварин — кішки і собаки. Найчастішими джерелами зараження вважаються бродячі собаки, бездомні коти та дикі хижаки.

Через скрутну економічну ситуацію в державі і безвідповідальне ставлення власників до своїх улюбленців частина тварин поповнює ряди безпритульних, тому при заведенні домашнього улюбленця треба підходити із повною відповідальністю за майбутнє його життя. Якщо домашніх тварин, які покусали людину, можна піддати 10-денному карантинуванню, то карантинні заходи до безпритульних тварин здійснити неможливо. 

До відома власників! Щоб попередити поширення цього небезпечного захворювання ветеринарна служба району рекомендує:

1.                              Своєчасно проводити щеплення  домашніх котів та собак проти сказу.

2.                              Уникати контакту з дикими та блукаючими тваринами.

3.                              При виявленні неадекватної поведінки у домашніх тварин, відсутність страху (слинотеча, агресія) потрібно терміново повідомити ветеринарну службу району за телефонами: 4-02-14; 4-46-43

 

Всі новини →