Вознесенський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина Все про житлові субсидії Інформація для переміщених осіб та учасників АТО Служба за контрактом у ЗСУ

Новини

Нова система забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю

11/05/2018

14 березня 2018 року Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».  Цією постановою  реформовано Порядок забезпечення технічними та іншим засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012  року № 321, зі змінами.

Основними завданнями  проведення реформи у зазначеній сфері є:

– Передання повноважень з фінансування забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю від Фонду соціального захисту інвалідів до органів соціального захисту населення.

Внаслідок цього запроваджується індивідуальне замовлення виготовлення або постачання протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних кінцівок та крісел колісних на основі укладання тристороннього договору між особою з інвалідністю, підприємством та органом соціального захисту населення, інших виробів – на основі двостороннього договору між підприємством та органом соціального захисту населення.

– Здійснення органами соціального захисту населення супроводу особи з інвалідністю протягом усього процесу її забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та під час користування виробами для покращення якості надання послуг та сприяння у розв’язанні організаційних проблем, що можуть виникати, зокрема, у взаємодії з підприємством.

– Запровадження використання електронного каталогу-класифікатора технічних засобів реабілітації, який формується Українським науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності відповідно до класифікаційних угруповань за функціональними та конструктивними ознаками зазначених засобів, для реалізації можливостей вибору особою з інвалідністю технічних засобів реабілітації. Каталог розміщено на веб-порталі Мінсоцполітики http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs.

– Запровадження нових способів забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, зокрема шляхом виплати, за бажанням особи з інвалідністю, компенсації за самостійно придбані окремі вироби.

Крім цього, до Порядку внесено зміни щодо переліку технічних та інших засобів реабілітації та послуг, якими забезпечуються особи з інвалідністю за рахунок бюджетних коштів, а також посилено вимоги до ведення Централізованого банку даних з проблем інвалідності щодо контролю процесу забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, зокрема термінів видачі направлення, вибору підприємства, розміщення та виконання замовлення.

В управлінні  соціального захисту населення визначено відповідального працівника, на якого покладено функціональні обов’язки щодо забезпечення  осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації.

За консультацією, отриманням направлення, укладання угоди, виплати компенсації за самостійно придбані окремі вироби необхідно звертатися до управління соціального захисту населення Вознесенської райдержадміністрації, м.Вознесенськ,  вул. Центральна 27, каб. №9. т. 44845

Всі новини →