Homepage | News | Вознесенщина |
17/12/2020
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. Так, в закладах загальної середньої освіти Вознесенського району проведено чи мал.о заходів на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.
У всіх школах району акція розпочалася із години спілкування “Ми – різні, але ми – рівні”.
Учні Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. випустили інформаційні листівки та буклети «Ми проти жорстокого поводження з дітьми», переглянули відеоролики стосовно профілактики насилля«Розкажи дорослому, якому довіряєш», «Почни говорити», “Життя на продаж”. Проведено тренінг (9-11кл.) та анкетування для молодших і середніх класів на виявлення насильства.
Для учнів 5 - 9 класів Бузької ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася зустріч з офіцером Національної поліції Володимиром Орловим на тему «Протидія булінгу в дитячому середовищі». Правоохоронець ознайомив учасників зустрічі із визначенням поняття булінгу та його основними формами. Школярі обговорили «Правила дитячого колективу для уникнення булінгу» та як діяти в цій ситуації. Учні дізналися також про інтернет-булінг та відповідальність, яка передбачена за вчинення подібних вчинків. Такі зустрічі дозволяють учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки і не допускати її в майбутньому.
В Таборівській та Щербанівській ЗОШ І-ІІІ ст. для учнів 1-11 класів проведені години спілкування «Що таке шкільний булінг? Як його уникнути?»В шкільних бібліотеках оформлені тематичні виставки матеріалів «Зупини насильство – захисти себе»з питань запобігання насильству в сім’ї. Для молодших школярів проведено конкурс малюнків «Щаслива сім’я – без насильства».
Актуальність цієї проблеми полягає в тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей - майбутнього кожної нації. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то за країною буде багатообіцяюче майбутнє.