Homepage | News | Вознесенщина |
15/03/2021
Наприкінці минулого тижня голова райдержадміністрації Сергій Шурабура разом з головою районної ради Спартаком Гукасяном продовжили відвідувати територіальні громади району в рамках співпраці.
Цього разу посадовці побували у Доманівській селищній раді. Чим живе громада, які можливості відкрилися у 2021 році, плани на майбутнє, цікаві проєкти розвитку та як вирішуватимуть проблеми – розповів очільник громади Віктор Власюк.
«У нас багато завдань, планів, задумів, реалізація яких в деякій мірі залежить від спільної роботи з районною владою», - зазначив Віктор Дмитрович. За його словами селищна рада відрізняється від, наприклад, сусідніх Мостівської та Прибузької сільрад не тільки кількістю жителів, а й земельним банком та надходженнями в бюджет громади. Відомо, що основне джерело наповнення бюджету є земельний податок. На сьогоднішній день ведеться активна робота із сплатою податків одноосібниками. Віктор Власюк розповів присутнім ситуацію по закладам у сфері освіти і медицини та наголосив, що першочергово розвиватиме саме ці напрямки.
Також актуальним для громади є питання правопорядку. Місцева влада планує створити громадське формування, яке б сприяло поліції у запобіганні правопорушень на території громади, посилило заходи безпеки громадян та охорону важливих об’єктів комунальної власності. Тож в цьому напрямку вже є чимало напрацювань.
Показав очільник громади і реалізований успішний проект колишніх учасників АТО по виготовленню паливних брикетів та вирощуванню овочевих культур в теплицях.
Більше двох років тому колишні учасники війни створили кооператив «Оберіг-Агро» задля початку спільної справи, яка б приносила прибуток. Ініціаторами ідеї виступили Степан Ковальчик і Володимир Федоренко. Було вирішено, що найкращим способом реабілітації хлопців, які повернулися з війни, буде об’єднання заради реалізації спільної справи та підтримки родин бійців, що загинули на Донбасі. Нині налічується 18 учасників та волонтерів кооперативу. Від міжнародного інвестора ними отримано лінію для виробництва паливних брикетів та налагоджено її роботу. Тому в подальшому вироблятиметься альтернативне паливо і для забезпечення місцевих жителів. Брикети можна використовувати для опалення будинків, складів, промислових і виробничих приміщень.
Віктор Власюк запевнив, що підтримує і тісно співпрацює з колишніми військовими. Для розміщення теплиць надано ділянку. Впродовж тривалого часу хлопцями приведено територію у відповідність та встановлено нині чотири теплиці загальною площею 1200 квадратних метрів, в яких вирощують овочі: зелень, цибулю, картоплю, редиску. Реалізувати продукцію планують в об’єкти роздрібної торгівлі.
«Розвивається громада там, де вміло розпоряджаються отриманими ресурсами. Маю надію на успішну реалізацію майбутніх задуманих селищною радою проектів», - підкреслив Сергій Шурабура.