Voznesensk » News
Homepage News Вознесенщина

News

Новий очільник Вознесенської РДА Сергій Шурабура про головні проблеми укрупненого Вознесенського району, плани на роботу та власні враження від Вознесенська

18/03/2021

 

4 березня відбулося представлення на посаді голови Вознесенської районної державної адміністрації Сергія Шурабури. Того ж дня «ВВ» зустрілися з новопризначеним, аби познайомити читачів з немісцевим керманичем району та розпитати про основні завдання, які він ставить перед собою на новій посаді, враження від Вознесенська, можливу співпрацю з міською владою, а також про плани на найближче майбутнє.

33-річний Сергій Олегович Шурабура у Вознесенську людина нова, але не нова на теренах укрупненого Вознесенського району. Народився на Веселинівщині, в с. Поділля, у сім’ї ветеринарів. Батьки у той час працювали на звірофермі, після закриття якої згодом перебралися у с. Мостове Доманівського району. У 2005 році закінчив школу і вступив до Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, здобув спеціальність «Економіка підприємства». Ще до закінчення вишу, у 2009 році, розпочав свій трудовий шлях економістом по нормуванню та заробітній платі у мостівському ТОВ ім. Богдана Хмельницького. Далі – працював головним бухгалтером у Мостівській сільській раді; головним спеціалістом в управлінні економіки Доманівської райдержадміністрації; у 23 роки очолив відділ житлово-комунального господарства; 1 травня 2013-го очолив відділ стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання людей, де працював до вересня 2020 року, поки не став головою Доманівської РДА. 26 лютого 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав розпорядження про призначення С. Шурабури на посаду керівника Вознесенської райдержадміністрації.

Доброго дня, Сергію Олеговичу. На минулому тижні президент своїм розпорядженням призначив Вас головою РДА укрупненого Вознесенського району. Чи ця подія стала для Вас неочікуваною, чи Ви мали амбітні плани зайняти саме цю посаду?

Все почалося заздалегідь. 4 січня 2021 року на нараді в облдержадміністрації мені запропонували очолити комісію з реорганізації райдержадміністрацій – Вознесенської, Веселинівської, Братської, Доманівської, Єланецької. Після того почалися мої активні поїздки цими територіями. Був я і у Вознесенську, зайшов до РДА, зустрівся з Іваном Валерійовичем Білоконем. І скажу чесно, тоді ще був впевнений, що саме він очолить об’єднану райдержадміністрацію. А сам, якщо вже так складеться, планував залишитися у Доманівці у якості одного із заступників голови.

Останні два місяці ми займалися реорганізацією райдержадміністрацій шляхом приєднання до Вознесенської. У цілому цей процес дуже складний, адже передбачає скорочення посад, вивільнення працівників, створення оптимальної нової структури райдержадміністрації з врахуванням особливостей території нового району.

Пишаюсь тим, що саме мені було запропоновано керівництвом країни та облдержадміністрації очолити район.

Велику роль у прийнятті мого рішення відіграло бажання постійно вчитися і розвиватися. Вважаю, що найкраще це можна зробити при виконанні нової, не знайомої для тебе роботи. Це як виклик, на який ти відгукуєшся, і тим самим змінюєш себе і світ навколо. Додати до цього можу, що мав гарну підтримку та команду однодумців, які, гадаю, і зараз будуть підтримувати, допомагати.

Чи встигли вже ознайомитися з буденними та нагальними проблемами, вирішеннями котрих Ви маєте зайнятися у якості голови РДА?

Насамперед, хочу відмітити, у роботі керуюсь тим, щоб започаткувати те, що даватиме ефект не тільки сьогодні, а й служитиме у майбутньому.

Специфіка моєї роботи до цього призначення дозволяє мені швидко вникати у суть справ. Я звик вивчати всі проблеми, болючі питання безпосередньо на місцях. Тому притримуюсь принципу самостійно ознайомлюватися з територією, на якій працюю. Приїжджаєш до людини, у її садибу, вона вже зовсім інша, не нервує, спокійна. Там можна дізнатися і проблематику, і досягнення, і над чим необхідно працювати, для того, щоб максимально володіти інформацією.

І от коли в облдержадміністрації на нараді піднімають мене, питають про якийсь об’єкт, то я зовсім спокійно можу сказати, що в Доманівському районі у селі Копи, де знаходиться 5 хат, 1 криниця, я у неї заглядав і бачив, що вона обвалюється. Хоча за це відповідальний сільський голова, але я рекомендував йому звернути увагу на цю проблему. Розумієте, про що я…

Тепер у мене в планах об’їхати Вознесенський район. Найближчим часом планую побувати у всіх населених пунктах, аби ознайомитися із ними зсередини, визначити об’єктивність притаманних для тієї чи іншої громади важливих та наболілих питань і шляхів їх спільного вирішення з головами громад.

На попередній роботі працював наступним чином: до обіду знаходився в установі, а у другій половині дня - робив виїзди. Виявлялося чимало цікавого, багато чого обурювало. Намагався самостійно вникнути у всі нюанси життя району. Багатьох це дивувало, когось навіть дратувало, але для себе знав, якщо особисто вникну у всі процеси, то і рішення буду приймати більш правильні.

Цю практику також буду застосовувати на новій посаді. На сьогоднішній день розумію, що такий об’єм не охоплю, але хоча б побачу досягнення району та проблематику. Тим паче, з більшістю сільських голів вже знайомий, з деякими ще потрібно познайомитися.

А які саме проблеми Вознесенщини могли б виокремити вже зараз?

Наш район – невеликий куточок України, а на її території скрізь проблеми майже однакові.

Попередньо розумію, що це стан автошляхів, якісне транспортне сполучення, водозабезпечення. Особливо, нагальною проблемою стало на сьогодні пасажирські перевезення. Я хочу вже незабаром зустрітися з перевізниками. Щоб не було раптових дзвінків: чому не їде автобус із Щербанів? Ми живемо в сучасному світі, інформацію про відміну рейсу швидко можна довести до населення.

Новий етап земельних відносин, який розпочався із завершенням процесу децентралізації вимагає від органів влади, місцевого самоврядування швидких дій та кропіткої роботи.

Наприклад, нещодавно відбулася відеоселекторна нарада з керівництвом області. Вона мені дуже сподобалась тим, що голови громад переймаються цими питаннями, розуміючи, що це – процес наповнення бюджету, ставлять конкретні питання, і ми розуміємо, що також спільно долучатимемося до вирішення цих проблем.

Чи вже вдалося налагодити діалог з головою Вознесенської районної ради Спартаком Гукасяном та мером Вознесенська Євгенієм Величком?

З головою Вознесенської районної ради Спартаком Гукасяном ми познайомилися, коли я був головою Доманівської райдержадміністрації. Нас познайомив Артем Чорноморов. За два місяці роботи голови комісії з реорганізації райдержадміністрацій постійно спілкувався зі Спартаком Едуардовичем, завжди знаходили спільну мову.

З мером міста Вознесенська Євгенієм Величком познайомився в день свого призначення.

Я налаштований на конструктивну роботу, адже плідна співпраця органів державної влади, органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу районної ради, представників бізнесу, громадських організацій – це те, що на даний час потрібно для прийняття ефективних рішень та вирішення для поліпшення соціально-економічної ситуації в районі.

Вважаю, що складеться добра співпраця і взаєморозуміння та взаємопідтримка.

Чи встигли познайомитися з колективом Вознесенської РДА? Скільки загалом відділів залишиться працювати в новій райдержадміністрації, скільки співробітників?

Одразу, з перших днів спільної співпраці відчувалися, що колектив Вознесенської райдержадміністрації – це досвідчені фахівці, професіонали своєї справи, який тепло мне прийняв, одразу пішло порозуміння. Впевнений, що наш колектив стане успішною ефективною командою.

Загалом структурою районної державної адміністрації передбачено 6 самостійних структурних підрозділів. Штатна чисельність на сьогодні налічує 143 одиниці. Станом на 4 березня цього року відсоток заповнення структури посад райдержадміністрації становить 66,4%. Вже наприкінці березня  розпочинаємо етап добору кадрів на посади державної служби за конкурсом. За оголошеннями слідкуйте на сайті райдержадміністрації.

Ви – у Вознесенську людина нова, і наскільки нам відомо, досі мешкаєте у Доманівці, де до лютого цього року очолювали місцеву Доманівську РДА. Чи збираєтеся найближчим часом переїхати безпосередньо у Вознесенськ?

У планах – винаймати житло та переїжджати до Вознесенська. У мене виходу немає, і «кататися» не бачу сенсу. Все-таки відстань чималенька – 50 км, а погодні умови, або поломка машини.... І якщо я з людиною домовився про зустріч, можу вчасно не приїхати. А у мене особисто один з принципів – це пунктуальність. Тому вже скоро житиму у Вознесенську.

А яке враження на Вас справило місто Вознесенськ?

Мені дуже подобається Вознесенськ! У 2012 році мені довелося вперше ближче познайомитися з культурними та історичними пам’ятками міста. Найбільше вразило: реконструйований мототрек, царська ротонда, швидко розвиваюча інфраструктура. І вже по-іншому сприйняв невеличке козацьке місто на річці Південний Буг.

Взагалі, хочу звернутися до всіх жителів Вознесенського району! Вознесенська райдержадміністрація представляє центральну владу на відповідній території. Вона одночасно збирає думки людей і проблемні питання, і є одним із головним інструментом для їх вирішення у співпраці з органами місцевого самоврядування.

Сьогодні кожен українець прагне, щоб ми жили краще, мали достаток та благополуччя в країні. І це залежить не тільки від посадовців, а від кожного з нас: фермера, вчителя, лікаря, порядної та фахової людини будь-якої професії. У нашому Вознесенському районі багато таких людей. Ми маємо спільні цілі, тому розраховую на кожного з Вас, вірю в те, що разом ми зможемо зробити наш край квітучим.

Я відкритий і готовий до співпраці, до діалогу з тими, хто працює і хто вміє працювати. Двері районної державної адміністрації завжди будуть відкритими для всіх, хто потребує допомоги і підтримки.

«ВВ»

 

Всі новини →