Homepage | News | Вознесенщина |
23/08/2021
Сьогодні, 23 серпня, у день відзначення Державного Прапора України, відбулося відкриття найбільшого Державного Прапора України у Миколаївській області та загальнообласна патріотична акція «Прапор єднання».
У відкритті взяв участь голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім разом з головою Миколаївської обласної ради Ганною Замазєєвою, Миколаївським міським головою Олександром Сєнкевичем, ветеранами АТО/ООС та волонтерами, воїнами інтернаціоналістами, ветеранами II Світової Війни, громадськими діячами, відомими миколаївськими спортсменами, діячами культури тощо.
Право внести Державний Прапор України було надано військовослужбовцям військової частини 3039 Національної Гвардії України, ексзаступнику Міністра у справах ветеранів України, учаснику АТО, колишньому військовослужбовцю ЗСУ 79-ї окремої аеромобільної бригади, Народному герою України, володарю ордену «За мужність ІІІ ст.» Олександру Терещенко та матері загиблого учасника АТО Олексія Волкова, голові Громадської організації «Єдина родина Миколаївщини» - Руслані Миронюк.
Миколаївщина стала однією з 13 областей України, яка приєдналась до акції встановлення найбільших флагштоків із Державним Прапором. Одночасно подібні урочистості відбувалися на Черкащині за участю Президента України Володимира Зеленського.
І після трансляції виступу Президента України, під Гімн України відбулося підняття найбільшого Державного прапора України на Миколаївщині.
Також до цієї події приєдналися всі населенні пункти Миколаївської області, де урочисто піднялися Державні Прапори.
Довідково:
Найвища 72-ти метрова стела з Державним Прапором України розміщена на території парку «Юних героїв». Розмір полотна стягу складає - 12 на 18 метрів, площа - 216 кв. м. Вага - понад 30 кг.
Ще однією особливою родзинкою проєкту є архітектурне рішення з благоустрою прилеглої території. Навколо стели з державною символікою облаштовано майданчик, який оточується підпірними стінами з опорядженням листами легованої сталі COR-TEN (кортен). В усьому світі та на території України з такої сталі споруджують будівлі, а також використовуються її для реконструкції історичних споруд, роблять витвори сучасного мистецтва, скульптурні композиції, пам'ятники, містки та інші малі архітектурні форми. В Миколаєві таке архітектурне рішення застосовується вперше.