Вознесенский район » Новости
Українська | Русский | English
Главная Новости Вознесенщина

Новости

Відбулась нарада із сільськими головами та головами об’єднаних територіальних громад району

15/07/2020

14 липня під керівництвом голови райдержадміністрації Івана Білоконя, за участі голови районної ради Івана Бурдіна та керівника апарату райдержадміністрації Олександра Торопіна відбулась нарада сільськими головами та головами об’єднаних територіальних громад району. 

У ході наради учасники ознайомилися зі станом виконання районного бюджету за І півріччя поточного року. За словами начальника відділу фінансів райдержадміністрації Світлани Тімотіної надходження до місцевих та районного бюджету складають близько 8 млн 120 грн., що складає 142,7 %. Понадпланово надійшло 2 млн 250 грн. Основні джерела наповнення бюджету це: 55% податок з доходів фізичних осіб, 18,9 % єдиний податок, 18,3% сплата за землю. Щодо сплати податку з доходів фізичних осіб, то виконання складає 155%: надійшло 4 млн 508 грн. 43% порівняно з минулим роком.

Плата за землю складає 1 млн 488 грн., виконання 114,8% приріст 25,8%. Всі ці надходження в розрізі сільських рад досить різняться.

Світлана Тімотіна дала аналіз по сільським радам щодо єдиного податку, а також боржників, які не сплачують податок з доходів фізичних осіб та за землю. Доведено присутнім аналіз видаткової частини бюджетів сільських рад.

Іван Білоконь запропонував сільським головам, з метою виконання дохідної частини місцевих бюджетів, сільські ради можуть виставляти на земельні торги земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної форми власності. Навів позитивний приклад по роботі в цьому напрямку Прибужанівської ОТГ.

Щодо водозабезпечення села Малосолоне – проблема досить актуальна. За словами сільського голови Вознесенської сільської ради Євгена Земляного, в результаті обстеження виявлено повну відсутність питної води в селі Малосолоне. На території села збудовано об’єкт водомережі сіл району, свердловина №452, башта Рожновського та водопровід. Водомережа задовільняла потреби населення до 2018 року. Дебіт води суттєво зменшився, вода подавалась за графіком в певний час. Влітку 2019 року води в свердловині зовсім не стало, водопостачання в село призупинили. На даний час населення отримує воду бочками від ФОП «Задорожній В.В.» та ПСП «Відродження» за потребою.

Забезпечення доброякісною питною водою сільське населення можливе тільки з найближчого джерела водопостачання, що знаходиться в селі Вознесенське.  За словами сільського голови на виготовлення проекту потрібна значна сума коштів, якої на даний час в бюджеті сільської ради поки немає.

Іван Білоконь закликав сільського голову розробити план дій та приблизні розрахунки вартості проекту на будівництво підвідного водогону. Злагодженими діями влади, громади можна вирішити дане питання, потрібно тільки розпочати роботу. Питання щодо виділення коштів для фінансування проєкту по будівництву водогону до с.Малосолоне планується розглянути за результатами виконання дохідної частини сільського бюджету за 9 місяців 2020 року.

Іван Білоконь звернувся до Мічурінського сільського голови Юрія Гончарова з приводу водозабезпечення  с.Щербанівське. В свою чергу Юрій Анатолійович доповів про встановлення Башти Рожнівського та заміну металевих частин  водогону в колодязі. На цей час  водопостачання повністю відновлено. 

Піднято також на нараді питання виконання норм Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та Виборчого кодексу України в частині забезпечення інклюзивності виборчого процесу.

В районі 1604 особи з інвалідністю, з них: 139 дітей, 63 особи, які пересуваються за допомогою візків. Станом на 1.07.2020 здійснено моніторинг 164 об’єкта, я них: 143 облаштовано з урахуванням державно-будівельних норм, в тому числі об’єкти, які мають вільний доступ, 1 об’єкт з порушення вищевказаних норм та 20 – не облаштовано.  Наразі за словами доповідаючих постало питання приведення у відповідність згідно чинного законодавства та ДБН виборчі дільниці частині їх облаштування безперешкодним доступом для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Також  за словами начальника управління соціального захисту населення Антоніни Житник в Миколаївській облдержадміністрації відбулося засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при облдержадміністрації, де за результатами надано доручення на місця здійснити аналіз по закладам охорони здоров’я в питані облаштування безперешкодним доступом. На сільські ради направлено листи з термінами виконання.

Про забезпечення безпеки людей на водних об’єктах; забезпечення пожежної безпеки в природних екосистемах району та житловому секторі; забезпечення пожежної безпеки при збиранні та зберіганні врожаю 2020 року доповів начальник Вознесенського міськрайонного відділу  Головного управління ДСНС   України в Миколаївській області Володимир Гуцалов. Він висловив занепокоєння ситуацією, що склалася на водних об’єктах району, а саме: з початку 2020 року на території Вознесенського району на водних об’єктах загинуло троє осіб. При цьому він зазначив, що рішенням місцевих комісій з питань ТЕБ та НС всі водойми на території району заборонені для купання  навіть ті місця де традиційно та масово відпочиває населення, але при цьому заходів щодо недопущення відпочинку населення на воді в традиційних місцях майже не вживаються, про що свідчить велика кількість відпочиваючих на воді та біля неї. Для покращення ситуації Володимир Гуцалов запропонував в традиційних місцях відпочинку населення на воді облаштувати рятувальні пости та організувати їх функціонування для цього необхідно мінімум одна навчена людина, рятувальні засоби (кінець кидальний Александрова, рятувальний круг, аптечка для надання  медичної допомоги, рятувальний жилет), очищення невеликої ділянки дна.

Що стосується пожеж в районі відповідальності Вознесенського МРВ, зазначив Володимир Гуцалов, то всього з початку 2020 року зареєстровано 81 пожежа, їх кількість у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 29%. Але при цьому спостерігається збільшення кількісного показника пожеж в житловому секторі – 49 пожеж, збільшення складає  63% (період 2019 - 30). Після житлового сектору кількісний показник по пожежах фіксується на відкритих територіях та екосистемах району. Основною причиною таких показників є недостатня робота щодо навчання працюючого та непрацюючого населення правилам пожежної безпеки.

Також Володимир Володимирович зазначив, що Вознесенський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України у Миколаївській області занепокоєний станом пожежної безпеки зернозбиральної кампанії, яка наразі проходить на території Вознесенського району в зв’язку з тим, що в червні минулого  року було допущено 3 випадки горіння хлібних масивів. Поширенню пожеж в даних випадках сприяло низка факторів, та головне, що було суттєве порушенням правил пожежної безпеки. На гасіння даних пожеж було затрачено велика кількість матеріальних ресурсів та зняття з чергування пожежної техніки і особового складу підрозділу.

Одночасно, Гуцалов В.В. звернувся до сільських голів з проханням, при проектуванні водогонів врахувати наявність гідрантів на кожній вулиці населеного пункту з метою швидкого реагування при гасінні пожеж.

Розглянуто під час наради питання забезпечення іншими пільгами (компенсаційні виплати перевізникам автомобільним та залізничним транспортом приміського сполучення, послуги зв’язку, безоплатний капітальний ремонт) та грошової, матеріальної допомоги, оздоровлення учасників АТО, за рахунок коштів місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад ті сільських рад.

Доповіла Антоніна Житник, яка повідомила про проведений аналіз з автоперевезення. В цілому виділено з місцевих бюджетів сільських рад кошти 1 161 400, з яких використано лише 20%, тобі ж 233 тис.грн. Це спричинено тим, що встановлено карантині обмеження, через які люди не користувалися пільговим перевезенням. Також працівниками управління проведено аналіз очікувального нарахування до завершення поточного року, що передбачає залишки коштів абсолютно у всіх сільських радах, окрім Щербанівської громади. Антоніна Житник запропонувала присутнім сільським головам переглянути кількість пільгових поїздок, чи залишити їх на цьому рівні чи збільшувати, аби використати залишки. За словами начальника управління стосовно пільгового залізничного перевезення – використано лиш 45%, послугами зв’язку скористалися на 19%. Матеріальну допомогу на лікування, поховання, вирішення соціально – побутових проблем використано на 29%, це 55 тис. грн., з виділених сільськими радами 192 тис. грн.. скористалися оздоровленням 11 сімей (24 особи), що складає 58%.

На нараді піднято питання надання фінансової допомоги селищною, сільськими радами на закупівлю засобів навчання, обладнання та меблів для учнів початкових класів нової Української школи (НУШ).

В.о. начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Світлана Русаловська, яка зупинилася спочатку безпосередньо на відновленні діяльності закладів ДНЗ, оскільки сільради є засновниками цих закладів. На сьогодні робота ДНЗ призупинено, але щоб відновити діяльність недостатньо рішення сільради, повинно обов’язково бути проведене обстеження із залученням фахівців Держпродспоживслужби із складанням відповідного акту.

За словами Світлани Миколаївни діє Постанова Головного Державного санітарного лікаря України №25 від 21.05.2020 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби», згідно якої прийнято багато нововведень, щодо роботи дошкільного закладу та самих працівників. Попередньо було проведено розмову з завідувачами дитячих садочків та ознайомлено з правилами. Для присутніх коротко повідомила про заборони на період карантину та надала рекомендації щодо формування груп дітей, їх кількості, організації харчування, наявності засобів індивідуального захисту, проведення дезінфекції тощо.

Щодо обладнання та меблів для учнів початкових класів, Світлана Миколаївна звернула увагу на недостатнє фінансування для проведення цих заходів, та детально зупинилася на комплектації по кожній сільській раді у кількісному та сумарному вигляді.

Головний лікар КНУ «Вознесенський РЦПМСД» Галина Жарська звернула увагу селищного, сільських голів на необхідність виконання листів щодо забезпечення безперешкодного доступу до медичних закладів району, виконання приписів щодо забезпечення протипожежної безпеки, та забезпечення наявності відповідних табличок з назвою вулиці та номером будинку, на приміщеннях де розміщені заклади охорони здоров’я. Далі, Галина Андріївна коротко охарактеризувала ситуацію в районі з поширення коронавірусної хвороби, кількості наявних тестів для її виявлення, та звернулася до Дорошівської та Бузької ОТГ з проханням тримати на контролі процес закупівлі тестів.

Заступник начальника, завідувач сектора опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Людмила Пахомова повідомила, що відповідно до п.13 Порядку та умов надання у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа (далі – діти), затвердженого постановою КМУ від 15 листопада 2017 року №877 (зі змінами), право на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації відповідно до цих Порядку та умов за власним вибором мають діти віком від 16 до 23 років у порядку черговості взяття на квартирний облік, у тому числі діти, які досягли 23 – річного віку, протягом поточного бюджетного року.

Пунктом 10 Порядку та умов передбачено, що до повноважень місцевої комісії належить затвердження списку дітей для виплати грошової компенсації із визначенням окремо щодо кожної дитини обсягу такої компенсації. Підсумовуючи сказане, Людмила Станіславівна наголосила на необхідність проведення цієї роботи в сільських радах. 

Керівник апарату райдержадміністрації Олександр Торопін ознайомив присутніх з листом Миколаївської облдержадміністрації від 10.07.2020 №1752/10-11-05-48/4-20 «Про деякі питання утворення виборчих дільниць на постійній основі, їх тимчасового закриття, ліквідації та внесення змін до відомостей про утворені виборчі дільниці» та надав відповідні рекомендації щодо його виконання.

 

Всі новини →