Главная | Новости | Вознесенщина |
13/05/2021
Нині проблемним питанням залишається застосування пестицидів і агрохімікатів та їх негативний вплив на галузь бджільництва. Досить часто під час обробітку сільськогосподарських культур агропідприємства нехтують встановленими законодавством України правилами щодо запобігання отруєння бджіл. Такі прикрі випадки, на жаль, зустрічаються і на Вознесенщині. Від цього пасічники зазнають колосальних збитків, втрачаючи бджолосім’ї. Тому стурбованість бджолярів цілком зрозуміла. Адже для власників приватних пасік бджільництво це додатковий дохід у сімейний бюджет.
З цього приводу, 11 травня, відбулось засідання протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації під головуванням заступника голови райдержадміністрації Івана Білоконя.
Про основні причини отруєння бджіл засобами захисту рослин присутніх поінформував представник управління Держпродспоживслужби у Вознесенському районі. За даними, якими володіє управління масова загибель бджіл фіксувалась у 2020 році в Березнегуватському, Веселинівському та Первомайському районах. Постраждало 11 пасік, у яких було 514 бджолосімей.
На території Вознесенського району, структурним підрозділом Вознесенського управління Держпродспоживслужби видано 50 ветеринарно – санітарних паспортів пасік по новому «Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки» затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 №338.
Спеціалістом управління Держпродспоживслужби наголошувалось, що для мінімізації виникнення масового отруєння бджіл необхідно дотримуватись норм чинного законодавства. Громадяни які утримують та розводять бджіл повинні реєструвати свої пасіки, повідомляти органи місцевого самоврядування, управління Держпродспоживслужби про заплановане місце розташування (кочівлю) пасіки. Сільгоспвиробники, фермери повинні здійснювати обробку полів в ранкові та вечірні години, повідомляти пасічників, за три доби, про дату, час, територію обробки, препарат, діючу речовину та способи їх застосування.
Під час засідання, присутні напрацювали алгоритм дій з метою недопущення масового отруєння бджіл, яке спостерігається у весняно-літній період, а саме безпечного застосування засобів захисту рослин та недопущення порушень законодавства у галузі бджільництва, обов’язкової реєстрації пасік, налагодження конструктивної співпраці між бджолярами та аграріями тощо.