Вознесенский район » Новости
Українська | Русский | English
Главная Новости Вознесенщина Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя Служба за контрактом у ЗСУ

Новости

Мостівський туристичний комплекс

29/04/2021

Мостівська громада має місцевість,  в якій є унікальні пам’ятки природи, історії, архітектури, археології. Однією з таких знахідок є туристичний комплекс у селі Мостове. Це пам’ятка садово-паркового мистецтва,  пам’ятка архітектури XVIII сторіччя - маєток пана Ерделі. Всі споруди об'єднали  садибу в єди­ний комплекс: парк, палац, це­рква і господарські приміщен­ня. Садибу створювали декілька поколінь роду Ерделі.

Представники роду Ерделі відіграли значну роль  в політичному житті  краю. Рід Ерделі відзначався висо­кою освітою, яку його предста­вники одержали в кращих навчальних закладах. Вели господарство на науковій осно­ві, спілкувалися з жителями се­ла і завжди були готові допомогти людям порадою і матері­ально. Сприяли поширенню освіти серед селян. Все створене цим родом служить і тепер громаді села Мостове, а сусідні з селом маєтки під час революції  зруйнували або спалили. В Мостовому майже все уціліло, завдячуючи високому авторите­ту роду Ерделі. І це дає неабияку туристичну привабливість та можливість отримати незабутні враження від побаченого. Подорожуйте та милуйтеся красивими місцями Вознесенщини!

Далі буде…

   

 

 

Всі новини →