Вознесенский район » Новости
Українська | Русский | English
Главная Новости Вознесенщина Інформація для громадян, які переселяються з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя Служба за контрактом у ЗСУ

Новости

В рамках президентської програми «Велике будівництво» вже укладено 1,8 км верхнього шару покриття на об’їзній дорозі

13/10/2021

Завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення О151101 (Миколаїв – Херсон) – Любомирівка – Першотравневе – (Казанка-(Р-47)) тривають роботи з облаштування шару бетону. 

Про це розповів заступник директора державного підприємства «Агенція місцевих доріг Миколаївської області» Олександр Стеценко.

 

За словами Олександра Стеценка, на сьогодні на ділянці виконані роботи з підсилення основи дорожнього одягу. Так, провели укріплення ґрунту цементом, влаштування щебеневої подушки, ЩПС обробленої цементом та самого цементобетонного покриття товщиною 20 см.

 

«Наразі по ґрунту цементу влаштовано 7 км, щебеневої подушки – 6,5 км, ЩПС обробленої цементом – 5,5 км і верхнього шару покриття – 1,8 км. Кожного дня влаштовується близько 350 м верхнього шару. Думаю, що до кінця року ми уже укладемо покриття протяжністю 11 км», – сказав він.

 

Як повідомив заступник директора ДП «Агенція місцевих доріг Миколаївської області», перед поданням цементобетонної суміші влаштовується шар гідроізоляції, також відбувається ущільнення та армування, наноситься захисна плівка. І через 2 доби відбувається нарізання деформаційних швів для того, щоб бетон при зміні температур мав свої зони переміщення.

 

Також Олександр Стеценко зазначив, що унікальність цементобетонного покриття полягає в його витривалості.

 

«Цементобетонне покриття більш стійке до погодних умов, особливо в теплу пору року, оскільки у нього відсутня така пластичність як в асфальту. Плюс коефіцієнт щеплення набагато більший, тобто під час екстреної ситуації шлях гальмування буде набагато менший», – розповів він.

 

Олександр Стеценко додав, що згідно з договором гарантійний термін використання дороги складає 10 років, а наступний капітальний ремонт передбачається через 15 років.

 

Більше фото за посиланням: https://cutt.ly/FRwmKne.

 

Всі новини →