Головна Новини Вознесенщина

Людська халатність призводить до великих природних втрат

         Мабуть вже кожен з читачів бачив по телебаченню,чув на радіо, що вже почався сезон де мають місце горіти ліси - причину фахівці вбачають тільки у людській необережності.

Наші мешканці ховаються від весняно-літньої спеки ближче до природи - хто полюбляє відпочинок біля води, хто ховається від сонячних променів у затишних куточках лісу, залишаючись байдужими до збереження природи.   Однак  халатне ставлення до природних зон  може  призвести  до виникнення пожеж у (здебільшого) лісових  масивах.

Зважаючи на прогнози синоптиків, суха та спекотна погода буде триматись протягом всього літа, через що  вірогідність виникнення лісових пожеж зростає в кілька разів. Тому працівники Державної  служби надзвичайних  ситуацій  в Миколаївській області звертаються до всіх громадян: «Відпочиваючи на природі будьте обережними. Ніколи не підпалюйте суху траву у лісі, будьте обережні з сірниками та сигаретами. Перш ніж розпалити багаття – підготуйте для цього місце. А саме, вирийте яму для кострища діаметром не менше 2,5 метрів. Поруч повинні знаходитися лопата та відро з водою. Пам’ятайте, що вогонь можна розпалювати тільки у тому випадку, коли найближчі соснові дерева знаходяться на відстані - 50 метрів, листвяні - 25 метрів.»

Якщо ж ви помітили пожежу, що починається - наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого кимось багаття, намагайтесь загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я (правда, треба почекати і переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з'явитися знову). Якщо пожежа досить сильна, і ви не можете загасити її самотужки – намагайтесь якнайшвидше сповістити тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до служби порятунку за телефоном «101» і повідомте про знайдене вогнище загоряння і як туди доїхати. Давайте загальними зусиллями збережемо природу!