Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина

Обережно - гриби !

 

Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння інколи навіть смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.

Основні причини отруєнь:

1- вживання отруйних грибів;

2 – неправильне приготування умовно їстівних грибів;

3 – вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;

4 – вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

         Симптоми отруєння: нудота, блювання, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

         Щоб запобігти отруєнню грибами, ми рекомендуємо Вам заходи та правила, які необхідні для виконання кожній людині, дотримуйтесь їх.

Перша допомога при отруєнні грибами.

Викличте Швидку „медичну допомогу”.

Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.

          Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг грілки для полегшення його стану. З’ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.   

 

Забороняється:

         Вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко -, це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Займатися будь-якими  іншими видами самолікування.

         Запам’ятайте: отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Настійно радимо всім! Не збирайте та не їжте гриби зовсім. Без грибів можна прожити.

 

Завідувач НКП у м. Вознесенську Станіслав Дудник

Провідний інспектор Вознесенського МРВ ГУ ДСНС Олена Лугова