Головна | Новини | Вознесенщина |
ПАМ’ЯТКА
«Про посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу»
На території нашої області особливо в сільській місцевості, продовжують мати місце випадки бездумного та безконтрольного спалювання на власних присадибних ділянках сміття, сухого листя та чагарників, що може спровокувати масштабні пожежі у природніх екосистемах.
Ігнорування безвідповідальними громадянами області правил пожежної безпеки при спалювані сміття i сухої рослинності, необережному поводжені з вогнем під час перебування на відкритих територіях може призвести до значного зростання кількості пожеж у екосистемах. Такі пожежі можуть швидко поширюватися, особливо у вітряні дні, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору, об’єктів господарювання, зелених насаджень тощо.
На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися 3i швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну — до
Поряд з цим, нагадуємо про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму спалюваного листя та рослинності, i особливо — відходів. Слід враховувати, що навесні та влітку листя дерев не тільки очищає повітря та збагачує його киснем, а й накопичує з повітря пил та інші шкідливі речовини. Під час згоряння однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється більше
Згідно з чинним законодавством, ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків.
Закон України від 13 квітня 2020 року № 556-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» зокрема вносить зміни до статей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України.
Згідно iз Законом:
Якщо тiж дії, вчинені в межах території та об’єктів природно- заповідного фонду - від 6 тис. 120 до 12 тис. 240 грн. Також закон вносить зміни до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, згідно з якими штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або ії залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом штрафи зростають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
щодо державної підтримки тваринництва у 2020 році
********************************************
Під час проведення весняно-польових робіт та робіт зі збирання врожаю в агропромисловому комплексі України значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних з посівною кампанією, зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, в т.ч. за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо.
За результатами проведеного аналізу виробничого травматизму зі смертельними наслідками за останні три роки, більше половини кількості потерпілих отримали травми під час вирощування зернових, технічних та інших культур.
На березень-серпень припадає близько 65 відсотків важко травмованих, в т.ч. зі смертельними наслідками серед загальної кількості потерпілих у сільському господарстві.
Найчастіше (понад 60 відсотків) нещасні випадки трапляються безпосередньо на полях та дорогах.
З аналізу актів розслідування нещасних випадків за формою Н-1 з’ясовано, що серед причин виробничих травм, які призвели до летальних наслідків, основними були:
- порушення Правил дорожнього руху (близько 30 % від загальної кількості порушень);
- порушення трудової і виробничої дисципліни (близько 25 % від загальної кількості порушень);
- порушення вимог безпеки праці під час експлуатації транспортних засобів та обладнання (понад 15 % від загальної кількості порушень).
Серед інших причин нещасних випадків стали допуск до роботи без проведення відповідного навчання та перевірки знань з питань охорони праці, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, а також численні технічні причини: конструктивні недоліки, недосконалість технологічних процесів, незадовільний технічний стан машин, сільськогосподарської техніки і обладнання тощо.
Виходячи з аналізу причин і обставин виробничого травматизму за останні три роки та враховуючи рекомендації комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві, ефективними заходами профілактики можуть стати:
посилення трудової та виробничої дисципліни;
належна організація проведення відповідних інструктажів, навчання та перевірки знань з питань охорони праці;
забезпечення безпечної експлуатації машин, сільськогосподарської техніки та виробничого обладнання;
передбачення технологічної перерви для працівників протягом 20-30 хвилин після кожних 3-4 годин роботи зі встановленням оптимального графіку обідньої перерви;
забезпечення працівників відповідними засобами індивідуального захисту;
проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників;
забезпечення ефективного та дієвого контролю за станом охорони праці;
дотримання правил дорожнього руху тощо.
Зазначені та подібні заходи не вимагають від власників підприємств значних фінансових, трудових, матеріальних витрат, в той же час сприятимуть збереженню життя і здоров’я працюючих, зменшенню матеріальних і моральних збитків.
*************************************************************************
Управління агропромислового розвитку Вознесенської райдержадміністрації звертає увагу населення, яке утримує молодняк ВРХ, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 р. №107 «Про затвердження ПОРЯДКУ використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» розпочато прийом документів на дотацію.
Дотація за молодняк ВРХ надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників.
Дотація за молодняк, який народився у господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:
у період утримання молодняка віком від одного до п’яти місяців — 300 гривень за голову;
у період утримання молодняка віком від п’яти до дев’яти місяців — 700 гривень за голову;
у період утримання молодняка віком від дев’яти до тринадцяти місяців — 1500 гривень за голову.
Дотація за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним тринадцятимісячного віку у розмірі:
за перші чотири місяці утримання молодняка — 300 гривень за голову;
за наступні чотири місяці утримання молодняка — 700 гривень за голову;
за наступні чотири місяці утримання молодняка — 1500 гривень за голову.
Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.
Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі — органи місцевого самоврядування) копії таких документів:
паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка — виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
паспорта громадянина України;
довідки або договору про відкриття рахунка в банку;
документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).
Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження,
Документи, що подаються для отримання дотації за молодняк, якому виповнилося 12 місяців у грудні попереднього року, приймаються до 1 квітня поточного року у разі наявності в господарстві населення такого молодняка на момент подання документів.
__________________________________________
Оголошення
Управління АПР Вознесенської РДА доводить до відома сільськогосподарських товаровиробників, що вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 р. №130 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».
Часткова компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі за придбану через державні банківські установи техніку та обладнання відповідно до затвердженого Переліку техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів.
Звертаємо увагу, що для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки, придбаної у грудні 2018 року, документи подаються до державних банків, через які придбана техніка, до 01 березня поточного року.
За довідками та роз’ясненнями звертатися за телефоном (0513432198) або до Управління агропромислового розвитку Вознесенської райдержадміністрації.
Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації нагадує, що з метою формування єдиного реєстру фермерських господарств – одержувачів державної підтримки Асоціацією фермерів та приватних землевласників України за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України розроблено картку фермера та продовжується реєстрація фермерських господарств . Реєстрація за посиланням: http://farmer.agrianalytica.com/register_reg. Додаткову інформацією щодо реєстрації можна отримати за тел.: (097) 578-46-51, (050) 914-35-43
________________________________
Управління агропромислового розвитку Вознесенської райдержадміністрації інформує, що згідно вимог ст. 18 Закону України «Про захист рослин», підприємства, установи, організації та громадяни у сфері захисту рослин зобов’язані:
- додержувати технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення;
- своєчасно проводити комплекс профілактичних і винищувальних заходів щодо боротьби з шкідниками, хворобами і бур'янами;
- виконувати регламенти зберігання, транспортування та застосування засобів захисту рослин.
Застосування хімічних засобів захисту рослин (пестицидів) регламентується Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та дозволяється згідно з їх офіційним переліком – «Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Адміністрація підприємства, установи, організації, господарства зобов'язані надавати в розпорядження працюючих з пестицидами засоби механізації, спеціальний одяг і спецвзуття, засоби захисту рук, органів дихання, зору, проводити навчання правилам техніки безпеки.
До всіх видів робіт, пов'язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися по наряду при наявності медичної книжки та допуску встановленого зразка на право робіт із пестицидами.
Відповідно до п. 6.1.7 ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», адміністрація господарств зобов’язана завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення таких робіт у радіусі
У випадку проведення авіаційних обробок, замовник таких робіт, за три доби до їх початку повинен здійснити запобіжні заходи згідно з вимогами ДСП 382-96. При застосуванні пестицидів за допомогою авіації необхідно суворо витримувати визначені ДСП 382-96 санітарно-захисні зони від ділянок авіа хімічних обробок до інших об'єктів (населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, джерел водопостачання, тощо).
Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10°С.Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібно крапельне) і 4 м/с (крупно крапельне).Не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
Відносини щодо розведення, використання та охорони бджіл, виробництва, заготівлі та переробки продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, інших видів запилювальної флори, створення умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом регулюються Законом України «Про бджільництво» № 1492-111 від 22 лютого 2000 року. Відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво»:
· пасіки підлягають обов’язковій реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах;
· з метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку повинен видаватися ветеринарно-санітарний паспорт;
· фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату;
· фізичні та юридичні особи повинні розміщувати пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно до ветеринарно-санітарних правил. Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» порушення законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.
******************************************************
Інформація щодо застосування хімічних засобів захисту рослин Формат: DOCX | Добавлен: 24/08/2020 19:59:35 |
21Kb скачать |
АГРАРНІ РОЗПИСКИ
Основною метою запровадження Аграрних розписок в Україні є створення більш гнучкого і дієвого механізму фінансування та покращення доступу малих та середніх агровиробників до фінансових ресурсів.
Аграрна розписка (АР) дозволяє агровиробникам отримати додаткове фінансування або товарно-матеріальні цінності під заставу майбутньої сільськогосподарської продукції.
В залежності від умов розрахунку аграрні розписки можуть бути двох видів:
1. Товарною - предметом зобов’язання за товарною аграрною розпискою є безумовна поставка сільськогосподарської продукції згідно із вказаними в розписці кількістю та якістю, чи згідно з формулою перерахунку на випадок поставки продукції іншої якості
2. Фінансовою - предметом зобов’язання за фінансовою аграрною розпискою є виплата грошових коштів згідно з формулою розрахунку суми, прив'язаної до конкретного виду та кількості сільськогосподарської продукції
Фінансування за аграрною розпискою є доступним для всіх суб’єктів господарювання, які мають право власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення або право користування такою земельною ділянкою на законних підставах для здійснення виробництва сільськогосподарської продукції.
Важливо пам’ятати: основною заставою виступає майбутній врожай вирощений на відповідних земельних ділянках. Земельні ділянки не є об’єктом застави.
Кредиторами за аграрною розпискою можуть бути фізичні або юридичні особи: постачальники товарно-матеріальних ресурсів (насіннєвого матеріалу, засобів захисту рослин, сільськогосподарської техніки, паливно-мастильних матеріалів тощо), виконавці робіт і послуг, банки та інші фінансові установи, трейдери, компанії, які займаються переробкою продукції тваринництва і рослинництва, тощо.
Основні кроки оформлення і дії аграрної розписки:
1. Поставка кредитором товарно-матеріальних ресурсів чи послуг агровиробнику;
2. Випуск і передача АР від агровиробника кредитору;
· Під час видачі аграрна розписка підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню і реєстрації в Реєстрі аграрних розписок.http://www.agroregisters.com.ua/
3. Виконання АР:
· У випадку товарної АР: поставка с/г продукції агровиробником кредитору. За згодою сторін виконання зобов'язань за товарною АР можна здійснити шляхом передачі складських документів на сільськогосподарську продукцію, що зберігається на товарному складі;
· У випадку фінансової АР: переказ грошових коштів агровиробником коштів на вказаний кредитором банківський рахунок;
4. Повернення кредитором погашеної АР агровиробнику.
СПИСОК КОМПАНІЙ, ЯКІ ПРОПОНУЮТЬ ТОВАРИ І ПОСЛУГИ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АГРАРНИХ РОЗПИСОК*:
Постачальники насіння та засобів захисту рослин:
Постачальники паливно-мастильних матеріалів:
Назва компанії |
Контакти регіонального представника |
ОККО Агротрейд |
Віктор Кириченко 067-208-1391 Володимир Ожерельєв 067-208-1589 |
Постачальники техніки і запчастин:
Назва компанії |
Контакти регіонального представника |
Агсолко Україна |
ВалерійНестеренко050-352-7326 |
Ерідон Тех |
ОлександрКучеренко050-443-2674 |
Банки та інші фінансові установи:
Назва компанії |
Контакти регіонального представника |
OTPБанк |
ІванЄрко 067 216-3919 Дмитро Корибут 066 153-19-33 |
* Компанії подані в алфавітному порядку
Список компанійпостійно доповнюється. Слідкуйте за оновленням інформації на цій сторінці.
НОТАРІУСИ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ, ЩО НАБУЛИ СТАТУСУ РЕЄСТРАТОРІВ РЕЄСТРУ АГРАРНИХ РОЗПИСОК
МіщенкоМаріяВолодимирівна - приватнийнотаріусМиколаївськогоміськогонотаріального округу тел. (0512) 722-212, 465-592, (097) 402-13-81
Нікітін Руслан Володимирович - ПриватнийнотаріусМиколаївськогоміськогонотаріального округу; тел. (099) 137-47-22; (098) 568-50-13
Для ознайомлення з актуальним списком нотаріусів, що набули статусу реєстраторів Реєстру аграрних розписок, будь ласка, перейдіть за цим посиланням.
ВАРТІСТЬ ОФОРМЛЕННЯ АГРАРНИХ РОЗПИСОК
Розмір плати за вчинення нотаріальних послуг приватним нотаріусом визначається за домовленістю сторін. Розмір плати може залежати від вартості аграрної розписки та обсягу документів, із якими працюватиме нотаріус.
1. Розмір плати, яка справляється за вчинення нотаріальних дій приватними нотаріусами, не може бути меншим від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії. Державне мито за посвідчення аграрної розписки становить 0,01% предмету застави, але не менше 5 і не більше 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
2. Крім нотаріальних послуг, потрібно сплатити 150 грн. за внесення запису до Реєстру аграрних розписок;
3. За внесення записів та надання витягів із Державного реєстру обтяжень рухомого майна стягується додаткова плата:
1. за внесення до Державного реєстру обтяжень рухомого майна запису, змін і додаткових відомостей до запису - 34 гривні (з урахуванням ПДВ);
2. за видачу витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна - 34 гривні (з урахуванням ПДВ).
ОРІЄНТОВНИЙ СПИСОК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ АГРАРНИХ РОЗПИСОК*
1. Статут підприємства / фермерського господарства;
2. Документ, який посвідчує повноваження особи на оформлення розписки;
3. Паспорт уповноваженої особи;
4. Ідентифікаційний номер уповноваженої особи;
5. Правовстановлюючі документи на землю (свідоцтво про право власності на землю, договори оренди землі тощо). Права на земельну ділянку повинні бути належним чином зареєстровані відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Площа землі, згідно з поданими документами, має відповідати, щонайменше, площі, необхідній для отримання врожаю, рівень якого зазначатиметься в аграрній розписці;
6. За погодженням сторін, правовстановлюючі документи на можливе інше майно, що виступатиме як додаткова застава.
* Кредитор може запитати додаткові документи від сільгоспвиробника, які підтверджують його платоспроможність
ПРОЕКТ IFC «АГРАРНІ РОЗПИСКИ В УКРАЇНІ»
Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні.
Мета Проекту – покращити доступ до фінансових ресурсів для малих та середніх сільгосптоваровиробників шляхом впровадження в Україні нового механізму «аграрні розписки».
Партнери Проекту – органи державної влади (Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України); приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, банки, зернотрейдери); міжнародні організації.
Контакти:
Міжнародна фінансова корпорація
Дніпровський узвіз, 1, 3-й поверх, м. Київ, 01010
Тел. 044 490 6400
Факс. 044 490 6420
Регіональний координатор в Миколаївській області: Валерій Яценко (моб.: 050 556-5601; 068 4038-702)
Залучення аграрних розписок створює нові можливості більш прозорого та ефективного кредитування виробників сільськогосподарської продукції
Державна фінансова підтримка розвитку галузі АПК у 2019 році Формат: PDF | Добавлен: 24/08/2020 19:59:47 |
1026Kb скачать |