Головна | Новини | Вознесенщина |
10/12/2021
6 грудня під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Івана Білоконя, який є координатором суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, в рамках кампанії «16 днів проти насильства» відбулося засідання координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству і протидії торгівлі людьми.
Іван Валерійович наголосив, що однією з найбільш гострих проблем загалом в Україні є домашнє насильство, як по відношенню до жінок та дітей, так і по відношенню до чоловіків. Проте практика свідчить, що найбільш страждають від домашнього насильства жінки, діти, особи похилого віку та особи з інвалідністю. Діти страждають не тільки від насильства по відношенню саме до них, а й спостерігаючи насильство по відношенню до членів своєї родини. А в подальшому майбутньому своєму житті діти переносять таку модель поведінки у свої власні родини.
Домашнє насильство негативно впливає на здоров’я постраждалих, зокрема до збільшення народження дітей з вадами здоров’я. Все це є наслідками правової необізнаності громадян щодо проявів гендерної дискримінації в різних сферах, недосконалої, особливо на місцевому рівні, системи реагування на факти дискримінації за ознакою статі.
Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ірина Зорина повідомила присутніх, що координаційна рада створена з метою більш узгодженої та плідної співпраці суб’єктів щодо реалізації ефективної державної політики з питань сім'ї, гендерної рівності, здійснення соціальної роботи з сім'ями, які опинились у складних життєвих обставинах, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.
Начальник управління соціального захисту населення Антоніна Житник проінформувала, що у Вознесенському районі за даними суду та національної поліції в 2021 році зареєстровано 189 заяв та повідомлень про вчинені правопорушення, пов’язані з домашнім насильством, 17 дітей постраждали від жорстокого поводження.
Управління соціального захисту населення постійно проводить роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства; координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам на території району.
Про здійснену роботу також повідомили суб’єкти взаємодії, що здійснюють роботу із сім’ями, які постраждали від насилля.
На підведенні підсумків координаційної ради присутні визначилися зустрітися в першому кварталі наступного року. Були обговорені пропозиції стосовно подальшої спільної діяльності з метою більш ефективної протидії домашньому насильству, а також найближчим часом направити рекомендації головам громад щодо розгляду можливості введення до штатного розпису посади психолога або залучення на договірній основі фахівців з інших громад для надання послуг з проведення корекційної роботи та визначити відповідальних осіб у закладах освіти та охорони здоров’я громади.