Вознесенський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина

Новини

Самовільне й неконтрольоване спалювання сухостою приховує у собі велику небезпеку

14/02/2022

З настанням весняного періоду частішають випадки пожеж на відкритих територіях. У першу чергу, це зумовлюється тим, що громадяни, впорядковуючи свої земельні ділянки, спалюють листя чи суху траву. Самовільне й неконтрольоване спалювання сухостою приховує у собі велику небезпеку, а ліквідація таких пожеж для пожежно-рятувальних підрозділів складає чимало труднощів, пов’язаних із швидким поширенням вогню на велику площу.

На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4 км/год., а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

Основні правила безпеки, яких варто дотримуватися, нескладні і не вимагають ніяких матеріальних витрат, проте їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди:

в жодному разі не спалюйте сміття та сухостій;

створювати смітники та спалювати відходи;

не поливайте сухотрав’я легкозаймистими речовинами;

не розкладайте багаття поблизу будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не менше п’ятнадцяти метрів;

не залишайте без нагляду розпалені вогнища;

завжди майте під рукою первинні засоби пожежогасіння;

коли полум’я догоріло, засипте його землею або залийте водою;

не дозволяйте дітям гратися з вогнем і розводити багаття без нагляду дорослих!

Самовільне випалювання рослинності або її залишків є адміністративним правопорушенням, відповідальність за яке передбачена статтею 77-1 та 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), так випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 -6120 грн і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 15300-21420 грн.

Громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків! Якщо ви бачите, як інші палять листя та траву – поясніть, чому це не слід робити. Кожен із нас має законні підстави боротися із підпалами, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!

 

Всі новини →