Головна | Новини | Вознесенщина |
03/12/2024
Зокрема, одна із ключових тем, яку обговорили – впровадження безпекових заходів в територіальних громадах Миколаївської області.
Так, за словами позаштатного радника начальника МОВА з цифровізації та діджиталізації Вʼячеслава Базаренка, з метою підвищення рівня безпеки у тергромадах Миколаївщини прийнято рішення про створення ситуаційного центру. Також ведеться робота у напрямку налагодження відносин між управлінням з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації МОВА та донорами для спільної реалізації задач. Крім того, здійснюються заходи з організації навчання співробітників кібергігієни/кібербезпеки.
Ситуаційний центр є важливим елементом забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації, моніторингу та управління місцевими ресурсами. Він стане платформою для скоординованої роботи місцевих органів влади, екстрених служб та громадськості.
«У 2023 році відсоток розкриття злочинів по Миколаївській області складав 47,2 %. Завдяки розбудові системи відеоспостереження і відеоаналітики на сьогодні він збільшився до 49 % (з перспективою збільшення до 56%). Крім того, відсоток розкриття крадіжок з помешкань станом на 2023 рік становив 83,7%, натепер – 91,5% (з перспективою збільшення до 95%)», – сказав Вʼячеслав Базаренко.
Також він додав, що на сьогодні в області працює близько 900 камер відеоспостереження. Загалом планується розширення системи кількості пристроїв до 10 тис. одиниць.
Після чого начальник МОВА Віталій Кім звернувся до представників тергромад з проханням визначити на місцях спеціалістів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Він наголосив, що за необхідності, для «цифрових лідерів» буде організовано навчання.
Щодо налагодження відносин між управлінням з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації МОВА та донорами для спільної реалізації задач Вʼячеслав Базаренко зазначив, що на сьогодні вже отримано 350 ліцензій в межах проєкту «EU4Recovery - Розширення можливостей громад в Україні» для Системи електронного документообігу та автоматизації бізнес-процесів Megapoliss.DocNet. Крім того, ведеться робота з метою залучення інвестицій для отримання ще 500 ліцензій з їх подальшим впровадженням у Миколаївській області.
На рахунок навчання співробітників кібергігієни/кібербезпеки він повідомив, що управлінням з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації МОВА для них організовано регулярне навчання у цифровому хабі області. Навчання передбачене не лише для «цифрових лідерів», а й для всіх охочих.
Зазначимо, що загалом під час Конгресу було розглянуто девʼять питань. Серед яких забезпечення житлом ВПО, підтримка ветеранів та членів їх родин, робота в Миколаївській області платформи «Діалог влади та бізнесу», міжнародне міжрегіональне співробітництво, безпекові заходи в тергромадах, забезпечення роботи профільних Комісій Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, організація участі делегації від Миколаївської області у найближчому засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України та інше. Детальніше тут: http://surl.li/mwcjvl