Вознесенський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Вознесенщина

Новини

Коронавірус, чим небезпечна дана хвороба

28/02/2020

У грудні 2019 року новий коронавірус викликав спалах хвороб в китайському місті Ухань. Тепер цей вірус потрапив в Таїланд, Японію, Південну Корею і США. У Росії в лікарню потрапила жінка з підозрою на коронавірус.

Звідки взявся цей вірус?

Все почалося з того, що в грудні 2019 року в місті Ухань, одному з найбільш густонаселених міст центрального Китаю, зафіксували спалах пневмонії, яку спричинив невідомий збудник. А вже на початку січня китайські дослідники виявили новий коронавірус, який і викликав незрозумілу хворобу. Виявилося, що випадки захворювання пов'язані з торговцями Уханського ринку, які продавали живу рибу, тварин і птахів. Згодом ринок закрили і продезінфікували. Але кількість хворих продовжило рости.

Наскільки небезпечні такі віруси?

Коронавірус - це назва цілого «сімейства» вірусів, які отримали свою назву від специфічної форми. Раніше його асоціювали переважно із захворюваннями тварин. І з'ясувалося, що коронавірус може передаватися і людям. В основному він викликає хвороби дихальних шляхів різної тяжкості. У декого - звичайну застуду, а у декого - важкі захворювання на зразок SARS, який ще називають «атиповою пневмонією» або «пурпурової смертю».

Як передається цей вірус?

Переважно коронавірус передається від тварин до людей. Але китайські вчені говорять, що новий вірус може передаватися і від людини до людини. Вірус підступний тим, що спочатку у коронавируса може бути кишкова форма, а потім він може перетворитися в респіраторну. Однак, один раз перехворівши, людина, швидше за все, вдруге не буде вразливий до вірусу.

 Які симптоми коронавируса?

Симптоми вірусу на перший погляд, схожі на застуду, грип або - в більш важких випадках - запалення легенів. Це висока температура, утруднене дихання, ураження дихальних шляхів і легенів. Вважається, що інкубаційний період вірусу, тобто зараження до появи симптомів, становить близько двох тижнів.

Хто найбільш вразливий?

Хто саме може бути в зоні ризику, сказати складно. Вік тих, кого вразив вірус в Китаї, коливається від 25 до 89 років. У деяких пацієнтів були і інші хронічні захворювання.

Однозначно, більше шансів захворіти у того, хто нещодавно був в Ухані і / або контактували з хворими. Щоб заразитися, досить перебувати з хворим в одній кімнаті без належних засобів індивідуального захисту - рукавичок, респіратора.

Як уберегтися від вірусу?

Якщо ви плануєте поїхати в країну, де вже зафіксовані випадки захворювання, то МОЗ України радить:

• уникати тісного контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;

• частіше мити руки з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їх оточенням;

• уникати тісного контакту з тваринами на фермах або в дикій природі;

• виявивши симптоми гострої респіраторної інфекції, дотримуватися правил поведінки при кашлі: не підходити надто близько до співрозмовникам, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).

Всесвітня організація охорони здоров'я на засіданні 22 січня вирішить, чи є підстави оголошувати міжнародну надзвичайну ситуацію - як це було раніше зі свинячим грипом і вірусом Ебола. Аеропорти в США, Австралії та Італії вже перевіряють пасажирів, які прибувають з міста Ухань. А лондонський аеропорт Хітроу планує створити навіть спеціальні зони для пасажирів, які подорожують з регіонів, де поширився вірус.

А що планує Україна?

В Україні подібних заходів поки не оголошували, зазначив в коментарі hromadske спікер Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. За його словами, перевірки в'їжджають в Україну з країн, де є постраждалі від вірусу, будуть проводитися тільки після відповідного розпорядження Міністерства охорони здоров'я. У той же час, прикордонники будуть повідомляти МОЗ, якщо у прибулих буде підозра на вірус.

У Держприкордонслужбі поки не коментують, як інформація про коронавірус може вплинути на пасажиропотік між Україною і країнами, де фіксували випадки хвороби. У 2019 році в Україну приїжджало 48 тис. Громадян КНР, а 43 тис. Українців їздили до Китаю. Таїланд, де зафіксували один випадок хвороби, в минулому році відвідало близько 29 тис. Українців.

Всі новини →