Головна | Новини | Вознесенщина |
17/06/2021
Про підготовку до літньої оздоровчої кампанії та заходи нагляду за організацією та проведенням відпочинку дітей йшлося під час засідання комісії ТЕБ та НС на чолі із заступником голови райдержадміністрації Антоніною Шаратою.
Вона зазначила, що проблемних питань багато, є над чим працювати. Харчування в школах, проведення випускних вечорів, бенкетів – тільки у відповідних закладах, безпека на воді -питання, які потребуть постійної уваги.
Начальник відділу осіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації, Олена Маценко націлила, що в школах Вознесенського району пришкільних таборів в цьому році немає, є лише прогулянкові табори, в яких харчування не здійснюється. Пройли вже останні дзвоники в школах. Попереду вручення атестатів про закінчення середньої освіти.
Тому треба звернути увагу на дотриманні санітарно-епідеміологічного законодавства при проведенні відповідних заходів.
Задля запобігання виникненню випадків харчових отруєнь та інфекційних захворювань комісією рекомендовано продовжити остеження обєктів торгівлі, громадського харчування на дотримання санітарих норм.
Дійшли висновку організації зустрічей з керівниками установ, організацій харчової промисловості, громадського харчування, масового відпочинку населення, оздоровлення та відпочинку на предмет їх готовності до роботи в літній сезон 2021 року, акцентуючи увагу на стан водопровідних та каналізаційних мереж, організацію харчування, медичного забезпечення та здійсненні заходів щодо ефективної профілактики коронавірусної хвороби СОVID-19, інших інфекційних захворювань та харчових отруєнь; наявності угод на проведення дезінфекції, дезінсекції, дератизації.
«Ми однозначно наголошуємо на недопущенні проведення банкетних частин випускних вечорів загальноосвітніх навчальних закладів в місцях, де відсутні належні умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів на базі шкіл, в міських клубах та інших закладах», - підкреслила Антона Шарата, наголошуючи на персональній відповідальності керівників, батьків за їх проведення.
Також вирішили забезпечити належну підготовку загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року, звернувши особливу увагу на матеріально-технічне забезпечення харчоблоків, організацію харчування у відповідності до чинних нормативних актів, забезпечення водою гарантованої якості, створенням незнижувального запасу дезінфекційних, миючих засобів, антисептиків, засобів індивідуального захисту.
В продовж літнього сезону забезпечити впорядку здійснення позапланових заходів державного нагляду (при зверненні суб’єктів господарювання, залученні для участі в комплексних, комісійних перевірках), контроль за своєчасним виконанням вимог санітарного законодавства, проведенням ефективної профілактики COVID-19, інфекційних захворювань і харчових отруєнь - об’єктів підвищеного епідризику.
З оцінкою обстановки, що склалася та пропозиціями по джерелам протипожежного водопостачання в населених пунктах виступив начальник відділу організації пожежно-профілактичної роботи та заходів цивільного захисту районного управління ГУ ДСНС України у Миколаївській області О. Братанчук, який зазначив, що у всіх новостворених територіальних громадах є проблемні питання. І існує три основні напрямки вирішення проблем: облаштування пірсів; проведення ремонтів баштів Рожновського, місць забору води (в населених пунктах, де немає централізованого водопостачанняє); проведення ремонтів пожежних гідрантів (в населених пунктах, де є централізоване водопостачання).
Також обговорено процес забезпечення протипожежних заходів в місцях збирання та зберігання цтогорічного врожаю зернових культур.
«Вся відповідальність, насьогодні покладається на голів громад. Щоб мінімізувати ймовірність виникнення пожеж потрібно оборати поля, обкосити дороги, які прилягають до полів, провести підготовку техніки щодо підвозу води. Необхідно щоб була в наявності наочна агітація, щоб були публікації в ЗМІ щодо вжиття протипожежних заходів», - зазначила Антоніна Шарата.